Mobilny spin-off Rocket League trafi w tym roku na smartfony

Studio Psyonix zapowiedziało mobilny spin-off gry Rocket League nazwany Rocket League Sideswipe. Gra ma operować na side-scrollowej perspektywie i być dostosowana to specyfiki grania na ekranach dotykowych.

25 marca 2021

Studio Psyonix zapowiedziało kolejną produkcję. Tym razem będzie to niewielki spin-off gry Rocket League nazwany Rocket League Sideswipe. Gra ma ukazać się jeszcze w tym roku na mobilne urządzenia z systemami iOS oraz Android.

Rocket League Sideswipe stworzone od podstaw dla urządzeń mobilnych

Nowa, mobilna produkcja od studia Psyonix została przygotowana od zera z myślą o platformach mobilnych. Gra będzie znacznie uproszczona względem „dużego” pierwowzoru, ale to nie oznacza, że sama rozgrywka będzie jakkolwiek mniej interesująca. Według zaprezentowanego przez deweloperów zwiastuna gra porzuca pełną grafikę 3D na rzecz side-scrollowej kamery „od boku”. Rakietowe autka poruszają się jedynie w dwóch płaszczyznach, a bramka została umieszczona tym razem w połowie odległości między murawą a sufitem.

W meczach, mających trwać tym razem zaledwie dwie minuty, dwuosobowe drużyny starają się, oczywiście, za pomocą rakietowego dopalacza i akrobatycznych sztuczek wbić piłkę do bramki przeciwnika. Na ten moment ujawniono dwa tryby rozgrywki: piłkę nożną i koszykówkę. W grze powróci możliwość personalizacji zarówno wyglądu samochodzików, jak i efektów towarzyszących aktywacji dopalacza czy zdobycia gola. Nie zabraknie również charakterystycznej dla serii, pełnej energii muzyki elektronicznej, dostarczanej przez współpracującą z Psyonix, niezależną wytwórnię muzyczną Monstercat.

Czym jest Rocket League?

Rocket League to wieloplatformowa, kompetytywna gra online, którą najprościej określić jako piłka nożna z użyciem samochodzików z dopalaczem. Pierwsza część serii nazywała się Supersonic Acrobatic Rocket-Powered Battle-Cars (co za tytuł) i ukazała się w 2007 roku ekskluzywnie na platformę PS3. Zdobyła umiarkowaną popularność i dopiero jej sequel, Rocket League, opublikowany w 2015 roku na PC i PS4, zdobył świetne recenzje i masę graczy na całym świecie. W kolejnych latach gra dostała porty na konsole Xbox One, Nintendo Switch oraz Xbox Series X/S. W 2020 roku dystrybutorem gry zostało Epic Games, a gra przeszła na model free to play, stając się na PC tytułem ekskluzywnym dla platformy Epic Games Store.

Screenshot z gry Rocket League

Maciej Żbik

Miłośnik retro zafascynowany technologią starszą niż on sam. Kolekcjonuje konsole do gier oraz gry, o każdej z osobna stara się umieć powiedzieć to i owo. Jego ulubioną rozrywką jest zgłębianie wiedzy na interesujące go tematy, potrafi przesiadywać godzinami na dedykowanych portalach Wiki. Z gier lubi wszystkie gatunki poza sportowymi i strategicznymi. Król parkietu w „Just Dance”.
UWaga! Gorące informacje!