Fortnite otrzymało już Unreal Editor. Funkcja jest dostępna od wczoraj

23 marca 2023,
18:23
Arek Grabowski
Postać z Fortnite w zniszczonej realistycznej fabryce

Unreal Editor w Fortnite jest już dostępny dla graczy na PC. Przez wiele lat mogliśmy korzystać jedynie z trybu kreatywnego, który niestety miał dość okrojone możliwości. Mimo wszystko gracze tworzyli całe unikatowe tryby w Fortnite dzięki niemu. Unreal Editor ma znacznie szersze możliwości, Epic Games wypuściło nawet specjalnie przygotowany trailer tej funkcji.

Według niektórych graczy Unreal Editor może konkurować z niezwykle popularnym Robloxem. Twórcy mogą w Fortnite kreować niesamowite światy, tryby czy doświadczenia — wszystko całkowicie za darmo.

Unreal Editor w Fortnite jest już gotowy do działania

Pamiętajmy, że Unreal Editor jest dość skomplikowanym i mocno rozbudowanym narzędziem. Nie każdy sobie więc z nim poradzi. Warto przed rozpoczęciem prac sprawdzić samouczki lub nawet kursy. Unreal Editor pozwala korzystać z niemal wszystkich elementów silnika, który napędza Fortnite.

Pamiętajmy, że do gry zmierza nowa metoda zarabiania przez twórców najlepszych trybów, map i doświadczeń. Unreal Editor pozwoli na naprawdę wiele, dlatego też Epic Games przygotowuje „Ekonomię 2.0”.