Fortnite otrzymało aktualizację, która poprawia ruch. Niebawem otrzymamy ulepszenia szafki

20 grudnia 2023,
10:24
Arek Grabowski
Dwóch bohaterów z Fortnite

Fortnite otrzymało nową aktualizację, w której wprowadzono przede wszystkim zmiany w ruchu postaci. Warto zauważyć, że niedawno dodano tryby LEGO Fortnite, Rocket Racing oraz Festival na stałe. Tutaj również poczyniono pewne poprawki. Wszystkie informacje można znaleźć na blogu Epic Games.

Na Twitterze natomiast twórcy Fortnite poinformowali, że niebawem otrzymamy usprawnienia interfejsu szafki. Jeszcze nie wiadomo, co dokładnie oznaczają te zmiany.

Co wprowadza nowa aktualizacja Fortnite?

Twórcy przede wszystkim zwiększyli prędkość ruchu podczas kucania i biegania. Dostosowano także ruch kamery oraz animacje postaci. Społeczność wcześniej nie zareagowała zbyt dobrze na spowolnienie kluczowych mechanik. W nowej aktualizacji ten problem został rozwiązany – gra będzie nieco szybsza.

Społeczność nie jest także zadowolona z nowego interfejsu szafki. Ten zostanie zmieniony w najbliższych aktualizacjach. Mimo że wygląda on naprawdę dobrze, to powoduje pewne problemy z grupowaniem i selekcją. Jest mało intuicyjny, co gracze zauważyli. Epic Games już pracuje nad rozwiązaniem.