Finał przejęcia Bungie przez Sony coraz bliżej

Zakup studia przez inną firmę to nie to samo co zakup samych produktów. Teraz transakcja pomiędzy Sony a Bungie ma już przybliżony czas finalizacji, o ile amerykańscy urzędnicy nie znajdą powodów do marudzenia, a wiadomo jak to jest z ich nadgorliwością.

11 maja 2022

Jakiś czas temu informowaliśmy was, że Sony postanowiła wykupić Bungie, amerykańskiego producenta gier wideo. Prawdopodobnie była to reakcja na wielką transakcję Microsoft, który przejmuje Activision Blizzard. Teraz dowiadujemy się, że zakończenie zakupu jest bliżej niż dalej.

Sony kupuje Bungie

Na Twitterze Zuby Tech pojawił się post, który informuje, że najprawdopodobniej do końca trzeciego kwartału finansowego 2022 roku (czyli do 31 grudnia) transakcja opiewająca na 3.6 miliarda dolarów ma zostać sfinalizowana.

Tu warto zwrócić uwagę, że amerykańska Federalna Komisja Handlu (FTC) ma przyjrzeć się umowie, aby upewnić się, że nie jest ona sprzeczna z przepisami antymonopolowymi. Jednak Sony wydaje się uważać, że kontrola ta nie powinna przysporzyć im problemów, a przynajmniej tak wynika z raportu o zyskach opublikowanego za rok 2021.

Oczywiście firma Billa Gates’a nie jest święta i ich zakupowi FTC również dokładnie się przyjrzy. Cokolwiek wyniknie z obu kontroli to będziemy trzymać rękę na pulsie i damy wam znać.

Bartosz Sobolewski

Niby z Torunia, ale nie stary piernik. Fan czarnego humoru i gier komputerowych, które pozwalają oderwać się od szarości rzeczywistości. Napędza go czarna kawa na przemian z energetykami. Dzielnie aktualizuje newsroom, a czasem uraczy was ciekawostkami o mechanikach gier albo sławnych osobach.
UWaga! Gorące informacje!