Assassin’s Creed Mirage na nowym wideo przedstawia płynny i efektowny parkour

18 września 2023,
12:31
Arek Grabowski
Bohater Assassin's Creed Mirage

Assassin’s Creed Mirage ma być z założenia powrotem do korzeni. Jednym z elementów, które twórcy przywracają, jest bardziej rozbudowany system parkouru. Został on zaprezentowany na nowym materiale wideo. Gra ma opierać się o skradanie i parkour zamiast elementów RPG.

W tej odsłonie główny bohater jest bardzo zwinny i szybki. Widać tutaj różne efektowne ruchy – przeskoki po belkach, chodzenie na linie czy charakterystyczne bujanie się. Parkour w tej odsłonie wygląda świetnie oraz zdecydowanie będzie niezwykle istotnym elementem rozgrywki.

Assassin’s Creed wraca do korzeni nie tylko pod względem mechaniki parkouru

Niedawno opublikowano rozszerzony gameplay z Assassin’s Creed Mirage. Widać tam sporo elementów rozgrywki. Gra rzeczywiście powraca do korzeni pod wieloma względami. Przede wszystkim lwią część materiału zajmuje skradanie. Najpewniej będzie to rdzeń całej rozgrywki.

Tym razem zaprezentowano parkour, czyli wręcz ikoniczną cechę dla serii Assassin’s Creed, która została zaniedbana przez kilka ostatnich odsłon. W Mirage zobaczymy zwinnego bohatera potrafiącego o wiele więcej niż Kassandra, Eivor lub Bayek z poprzednich gier.