Długi gameplay Assassin’s Creed Mirage zwala z nóg. Seria wraca do korzeni

12 września 2023,
17:19
Jacek Kowal

Assassin’s Creed Mirage na długim gameplayu. Najwyraźniej seria faktycznie ma sięgać swoich korzeni.

Bahim z Assassin's Creed: Mirage

Assassin’s Creed Mirage zadebiutuje za miesiąc, więc kilka redakcji otrzymało już możliwość przetestowania najnowszej produkcji Ubisoftu. W sieci pojawił się już długi i szczegółowy gameplay prezentujący nam protagonistę, świat, a także to, co najważniejsze, czyli walkę.

Assassin’s Creed Mirage wraca do korzeni

Ten zwrot Ubisoft powtarza jak mantrę, a zagadnienie to stało się tematem ciągłych debat pośród graczy. Teraz jednak możemy w pełni zobaczyć, na czym polegać ma nadchodząca produkcja. Testerzy otrzymali zadanie eliminacji celu znajdującego się na zatłoczonym rynku.

Co ciekawe, ich cel nie był wydany asasynom na tacy, jak to miało miejsce w poprzednich odsłonach. Początkowo dostali tylko informację, że prawdopodobnie pojawi się on na aukcji, by zakupić artefakt. Resztę musieli ustalić sami, poprzez obserwację, podsłuchiwanie i wywiady, czyli po prostu musieli przeprowadzić śledztwo. Podobnie jak miał to w zwyczaju Altair.

Do wytropienia celu przydadzą się oczywiście zdolności parkouru, ukrywania się, odwracania uwagi przeciwników, no i oczywiście wykorzystywania gadżetów. Z nowszych mechanik pozostały takie aspekty jak zwiad przy pomocy orła i rozwój postaci. Tak czy inaczej, zapowiada się ciekawa i wciągająca zabawa.