Final Fantasy 16 z nowym gameplayem. Oto 18 minut z rozgrywki

8 czerwca 2023,
08:00
Kaja Piaścik
Lokacja z czerwonymi kryształami w lochu w Final Fantasy 16

Już wkrótce do sprzedaży wejdzie kolejna odsłona kultowej serii od Square Enix. Final Fantasy 16 trafi 22 czerwca wyłącznie na PlayStation 5, a w oczekiwaniu na debiut fani mogą cieszyć się nowym, 18-minutowym gameplayem udostępnionym przez IGN na YouTube.

Materiał przedstawia eksplorację dwóch lochów, w których możemy zobaczyć zachwycające wizualnie przestrzenie, a także sporo intensywnych walk.

Pomimo mniejszych niż zakładane wyników z preorderów, Final Fantasy 16 zapowiada się całkiem ekscytująco. Niedługo gracze będą mogli sami sprawdzić, co nadchodzący tytuł ma do zaoferowania – zgodnie z obietnicą twórców przed premierą wyjdzie demo gry. Dokładna data udostępnienia wersji demonstracyjnej nie została oficjalnie ogłoszona, ale możliwe, że FF16 da się wypróbować już w tę niedzielę, czyli 11 czerwca.

Według wcześniejszych informacji exclusive na najnowszą generację konsol od Sony ma wyróżniać się też kategorią wiekową M. Rating wynika z dużego realizmu wizualnego, jakim będzie mogło pochwalić się Final Fantasy 16, a także zaostrzonych regulacji dotyczących treści. Square Enix w najnowszej części serii postawiło zaś na dojrzalszą historię i brutalniejsze, poważniejsze motywy takie jak wojna.