Marvel’s Guardians of the Galaxy – zwiastun premierowy zapowiadający akcję

13 października 2021,
01:24
Dorota Żak

Z okazji nadciągającego pod koniec tego miesiąca debiutu Marvel’s Guardians of the Galaxy twórcy podzielili się już zwiastunem premierowym gry. A na nim Strażnicy Galaktyki w rytm muzyki rzucają się w wir akcji.

Star-Lord w Marvel's Guardians of the Galaxy
Na skróty
  • Marvel’s Guardians of the Galaxy otrzymało zwiastun premierowy.
  • Gra ukaże się 26 października.
  • Na Spotify można znaleźć playlistę z utworami, które pojawią się w grze.

Po filmach Jamesa Gunna ze Strażnikami Galaktyki kojarzy się kilka rzeczy: humor, rozwałka i muzyka z lat 80. Pracując nad marvelową produkcją, ekipa z Eidos Montreal wzięła sobie to do serca, tworząc nową opowieść, która klimatem przypomina te z wielkiego ekranu. Widać to choćby w najnowszym zwiastunie, już premierowym, jaki otrzymała dzisiaj gra Marvel’s Guardians of the Galaxy.

Wcielimy się niej w Star-Lorda, który nie dość, że musi ogarnąć własną drużynę, to jeszcze próbuje powstrzymać kryzys zagrażający galaktyce. W tym celu nie tylko zacieśni więzi przyjaźni ze swoją załogą, ale również zadecyduje o przebiegu każdej walki, korzystając z różnych taktyk i szerokiego arsenału broni. Spokojnie nie będzie, zwiastun Marvel’s Guardians of the Galaxy napakowany jest akcją i wybuchami.

W nową produkcję Eidos Montreal zagramy za równe dwa tygodnie, czyli 26 października. Gra ukaże się na PC, PlayStation 4 i 5, Xboxie One i Series X/S oraz na Nintendo Switch. Istnieje opcja jej zakupu w przedsprzedaży.

Jak oni walczą, jak oni śpiewają

Filmy o Strażnikach Galaktyki zapisały się w historii Marvel Cinematic Universe dobrymi ścieżkami dźwiękowymi złożonymi z popularnych piosenek. Gra podąża tutaj podobną drogą. Trafią do niej, oczywiście, specjalnie skomponowane utwory, ale w produkcji pojawią się również klasyczne rockowe kawałki z lat 80. Już teraz można przesłuchać je dzięki specjalnej playliście na Spotify przygotowanej przez twórców (która, nawiasem mówiąc, była jedynym prawidłowym soundtrackiem przy pisaniu tego krótkiego tekstu). Pierwszy utwór z listy doczekał się nawet animowanego teledysku.