fbpx

Już niedługo na PlayStation Store pojawi się demo Final Fantasy 16

1 czerwca 2023,
21:50
Amira El Berrah

Square Enix przygotowuje się do wydania wersji demonstracyjnej Final Fantasy 16. Ma się ona pojawić na PlayStation Store dwa tygodnie przed oficjalna datą premiery gry. Gracze będą mieli wtedy okazję zapoznać się z nowym systemem walki i opanować mechanikę gry.

Bohater Final Fantasy XVI

Final Fantasy 16, jedna z najbardziej wyczekiwanych gier tego roku właśnie pojawiła się na PlayStation Store z informacją o nadchodzącym demie. Zauważyli to użytkownicy Reddita, gdy wersja demonstracyjna pojawiła się w ich bibliotekach. Choć nie jest jeszcze dostępna do pobrania dla graczy, którzy nie skorzystali z oferty zakupu w przedsprzedaży, jej zapowiedź wzbudza entuzjazm wśród fanów.

Square Enix, wydawca gry, wcześniej potwierdził, że przed premierą pełnej wersji Final Fantasy 16 pojawi się demo, które będzie dostępne przez dwa tygodnie przed datą wydania gry. Niewielka grupa graczy, która złożyła przedpremierowe zamówienie na Final Fantasy 16, oznajmiła, że demo pojawiło się w ich bibliotekach. Jednak większość użytkowników wciąż nie ma możliwości jego pobrania.

Co oferuje wersja demo?

Najnowsza odsłona serii Final Fantasy jest grą akcji pozbawioną elementów turowych, co stanowi pewne odstępstwo od wcześniejszych odsłon serii. Wersja demonstracyjna rozpoczyna się od dynamicznego segmentu strzelania, w którym gracze kontrolują postać Phoenixa i walczą z potężnym Ifritem. To tylko wstęp do dalszej fabuły gry, skupiającej się na Eikonach i Dominantach.

Square Enix wprowadziło różne ułatwienia, które mają pomóc graczom w opanowaniu systemu walki. Na przykład pozwalający automatycznie uniknąć ataków Ring of Timely Evasion czy umożliwiający wykonywanie skomplikowanych ruchów za pomocą prostych kombinacji klawiszowych Ring of Timely Strikes. Ma to umożliwić graczom praktyczne zapoznanie się z mechanikami gry i dać im wstępna wiedzę, jak wykorzystać je w pełnej wersji.

Aby zachęcić graczy do pobrania wersji demonstracyjnej twórcy zapewniają, że wszelki postęp osiągnięty w demo będzie można przenieść do pełnej wersji gry. Premiera Final Fantasy 16 zaplanowana jest na 22 czerwca, na PlayStation 5.