fbpx

Film dokumentalny Hideo Kojima: Connecting Worlds na pierwszym zwiastunie

7 czerwca 2023,
20:58
Dorota Żak
Hideo Kojima

Jakiś czas temu ogłoszono powstawanie filmu dokumentalnego Hideo Kojima: Connecting Worlds opowiadającego o jednej z najważniejszych postaci w branży gier. Twórca Death Stranding pracujący przez lata przy serii Metal Gear Solid przez wielu uznawany jest za Autora przez duże A obdarzonego własnym stylem i sięgającego po konkretne rozwiązania. Dzięki nadchodzącemu dokumentowi zyskamy okazję, aby lepiej poznać jego proces twórczy i podejście do kolejnych projektów.

Hideo Kojima: Connecting Worlds obejrzymy jeszcze w czerwcu

Zapowiedź filmu możemy już zobaczyć dzięki pierwszemu zwiastunowi. Obiecuje on połączenie kilku elementów. Część materiału opiera się na wypowiedziach twórców: samego Kojimy oraz współpracujących z nimi przy wielu okazjach reżyserów Guillermo Del Toro i Nicolasa Windinga Refna oraz aktorów Madsa Mikkelsena i Normana Reedusa. Oprócz tego w zwiastunie pojawiły się klipy z prac nad Death Stranding, m.in. w trakcie sesji motion capture, a także z wizyty ekipy filmowej w Kojima Productions.

Premiera Hideo Kojima: Connecting Worlds odbędzie się 17 czerwca na Festiwalu Filmowym Tribeca w Nowym Jorku. Po seansie Kojima weźmie udział w specjalnej sesji Q&A. Na razie niestety nie wiadomo, jak będzie wyglądała dalsza dystrybucja produkcji. Szkoda, bo chętnych na jej obejrzenie jest wielu.

Za realizację filmu odpowiada Glen Milner, który ma na swoim koncie dokument Handmade in Hull opowiadający o tradycjach rękodzieła tytułowego miasta, a także mini-serię Danceworks o tancerzach i choreografach.