Fallout 5 kolejną grą Bethesdy po The Elder Scrolls VI

Todd Howard w rozmowie z IGN zdradził plany Bethesdy dotyczące nadchodzących gier. Kolejnym dużym projektem studia po Starfieldzie i The Elder Scrolls VI będzie Fallout 5!

16 czerwca 2022
Na skróty
  • W rozmowie z IGN dotyczącej nadchodzącego Starfielda Todd Howard wspomniał o następnych planowanych grach Bethesdy.
  • Fallout 5 będzie kolejnym tytułem studia po Starfieldzie i The Elder Scrolls VI.

Najbliższe plany Bethesdy to oczywiście nadchodzący kosmiczny RPG Starfield, ale mamy już pierwsze informacje odnośnie kolejnych tytułów studia.

Na Xbox & Bethesda Games Showcase zadebiutował pierwszy, piętnastominutowy materiał z rozgrywki Starfielda. W rozmowie z IGN po pokazie Todd Howard odpowiadał na pytania związane z najnowszą produkcją. Pod koniec wywiadu reżyser oraz producent wykonawczy w Bethesda Game Studios zdradził, że po znajdującym się obecnie w fazie preprodukcji The Elder Scrolls VI przyjdzie wreszcie czas na kolejną odsłonę innej znanej serii studia. Fallout 5 będzie kolejną grą Bethesdy po Starfieldzie i TES VI.

Fallout 5 – kiedy możemy spodziewać się premiery?

Premiera Starfielda została niedawno przełożona na 2023 rok, wiemy więc już o pierwszych opóźnieniach w planach Bethesdy. Todd Howard wspomniał, że życzyłby sobie szybszego debiutu kolejnych części TES i Fallouta, ale studio stawia na jakość nadchodzących gier. Twórcy chcą dostarczyć fanom porządne produkty, a co za tym idzie, wolą przeznaczyć więcej czasu na pracę nad kolejnymi tytułami.

Jeśli zapowiedziane w 2018 roku TES VI jest obecnie na etapie preprodukcji, na gotowy tytuł gracze poczekają jeszcze kilka lat. Bazując na dotychczasowym tempie prac, następnego w kolejce Fallouta 5 możemy spodziewać się zapewne pod koniec obecnej dekady.

Kaja Piaścik

UWaga! Gorące informacje!