Fall Guys – znamy datę rozpoczęcia 4. sezonu. Zwiastun nawiązuje do Among Us

Do sieci trafił oficjalny zwiastun czwartego sezonu w grze Fall Guys, czyli popularnej, nieco absurdalnej w swej formule zręcznościówki od brytyjskiego studia Mediatonic. Twórcy nie tylko przekazali w nim datę rozpoczęcia nowego etapu w historii swojej produkcji, ale również umieścili humorystyczne nawiązanie do Among Us.

15 marca 2021
Na skróty
  • Czwarty sezon w Fall Guys: Ultimate Knockout wystartuje już za tydzień, czyli 22 marca.
  • Ostatnia scena w zwiastunie jest odniesieniem do znanej animacji z Among Us, która jest wyświetlana graczom w wyniku wyrzucenia z trwającej rundy jednego z uczestników zabawy.

Deweloperzy ze studia Mediatonic stojący za produkcją Fall Guys: Ultimate Knockout, którą swego czasu zachwycała się ogromna część społeczności graczy, ogłosili oficjalną datę rozpoczęcia czwartego sezonu w swoim ostatnim, wieloosobowym tytule. Nowy etap rozgrywek wystartuje już 22 marca i przeniesie nas w przyszłość aż do roku 4041.

Producenci udostępnili z tej okazji również nowy zwiastun, w którym możemy dostrzec nieco ujęć ukazujących nadchodzące poziomy oraz inne elementy zawartości czwartego sezonu. Co ciekawe, jeżeli przyjrzycie się uważnie końcówce trailera, zauważycie, że twórcy przygotowali tam miłą niespodziankę dla miłośników innej hitowej gry wieloosobowej, której tytuł na pewno nie jest wam obcy, czyli Among Us. Niestety wygląda na to, że obie produkcje szczyty swojej popularności prawdopodobnie mają już za sobą, na co wskazują chociażby najnowsze dane dot. liczby aktywnych graczy.

Fall Guys i plany rozwoju hitu studia Mediatonic

Pomimo mniejszego zainteresowania Fall Guys deweloperzy nie ukrywają, że realizują obecnie szeroko zakrojony plan rozwoju swojej przełomowej gry. Jeden z producentów, Dave Bailey, będący współzałożycielem oraz dyrektorem zarządzającym studia Mediatonic, zdradził niedawno, że zespół oddał w ręce graczy dopiero ułamek tego, co zamierza jeszcze wprowadzić do wykreowanego przez siebie kolorowego świata.

Przypomnijmy, że oryginalny producent Fall Guys, czyli brytyjskie studio Mediatonic, zostało na początku marca wykupione przez Epic Games. Taki bieg wydarzeń wywołał niemałą konsternację wśród miłośników „ludków”, którzy obawiali się, że w wyniku przejęcia firmy ich ulubiona gra zniknie ze Steama i stanie się tytułem dostępnym z poziomu PC-tów wyłącznie na platformie Epica. Na szczęście jednak obawy te się nie ziściły, a popularna produkcja, która zadebiutowała 4 sierpnia 2020 na komputerach osobistych i PlayStation 4, nie tylko póki co nie zniknie z żadnej z platform, ale do aktualnego grona już w sierpniu mają dołączyć kolejne konsole, mianowicie Xbox oraz Nintendo Switch.

Igor Kaźmierczak

Redaktor naczelny tego skupiska wariatów, który nałogowo pracuje nad poprawą jego ładu. Spełniony muzyk, niespełniony skryba, czasem coś pobazgra na podwędzonym ukradkiem płótnie. Przesiaduje nocami, choć w sytuacjach oficjalnych zarzeka się, że tego nie lubi. Człowiek ze zdiagnozowaną dolegliwością zwaną chronicznym brakiem czasu.
UWaga! Gorące informacje!