Fall Guys – deweloperzy gry kupieni przez Epic Games

Twórcy Fall Guys, czyli firma Mediatonic, zostali zakupieni przez Epic Games. Zasoby giganta mają pomóc w dalszym rozwoju gry. Mimo nowego właściciela w produkcji nie mają zajść żadne radykalne zmiany.

2 marca 2021
Na skróty
  • Mediatonic, twórcy Fall Guys, zostali zakupieni przez Epic Games.
  • Według deweloperów ma to pomóc w dalszym rozwoju gry, ale nie wpłynąć w żaden sposób negatywnie na produkcję.
  • Gra dalej będzie dostępna na Steamie.

Mediatonic, czyli deweloper odpowiedzialny za grę Fall Guys, dołączył do grupy Epic Games. Firma obecna jest na scenie gamingowej od ponad 15 lat. Na początku swojego funkcjonowania produkowała ona głównie gry dostępne w przeglądarkach internetowych. Później wydała także produkcje dostępne na innych platformach. Prawdziwy rozgłos deweloperom przyniosła jednak dopiero premiera Fall Guys, które stało się ogólnoświatowym hitem.

Twórcy Fall Guys trafiają do Epic Games

Dzisiaj na oficjalnym Twitterze gry pojawiła się informacja, że Mediatonic zostało zakupione przez Epic Games. W oficjalnym Q&A na swojej stronie Mediatonic poinformowało, że wybrało Epic, ponieważ razem z zespołem tego giganta dzielą podobne cele i wizje rozwoju. Zmiana właściciela ma jednak nie wpłynąć nad proces pracy nad grą. Za Fall Guys dalej będzie odpowiedzialny ten sam zespół.

Według komunikatu Mediatonica fani mają nie odczuć żadnych negatywnych skutków tej decyzji. Gameplay ani założenie gry mają się nie zmienić, zasoby firmy Epic mają jednak pomóc w dalszym rozwoju gry. Twórcy obiecują też, że dalej będą starali się słuchać swoich fanów i być z nimi w ciągłym kontakcie.

Mimo tego że właścicielami firmy będzie teraz Epic Games, to gra ma być dostępna na najbardziej konkurencyjnej platformie, czyli Steam. Jest to o tyle ważne zapewnienie, że zakupienie w 2019 roku przez Epic Games twórców Rocket League doprowadziło do tego, iż ta produkcja zniknęła ze Steama. Poza tym Fall Guys w przyszłości ma trafić również na Nintendo Switch oraz Xboxy.

Michał Kaźmirczak

Gamer od 5 roku życia. Gra we wszystko od F1, przez jRPG po strategię. Z wykształcenia marketingowiec, z pasji dziennikarz i mistrz w sesjach papierowych RPG.
UWaga! Gorące informacje!