fbpx

EVGA rozpoczęło wymianę RTX 3090 uszkodzonych podczas rozgrywki w New World

Niedawno w internecie pojawiły się pogłoski o rzekomych uszkodzeniach kart graficznych, spowodowanych najnowszą grą od Amazon. W krótkim czasie stwierdzono również, iż konstrukcje EVGA były szczególnie podatne na niespotykane obciążenie podczas rozgrywki. Dokładnie rzecz biorąc, były to układy RTX 3090, które wspomniana firma zdecydowała się wymieniać, jeśli przyczyną zepsucia była gra w New World.

Na skróty
  • EVGA przyznało, że konsumenci, którzy wysłali zgłoszenie RMA, otrzymają nowe układy z serii RTX 3090.
  • Testy jednego z twórców wykazały, iż problem nie dotyczy jedynie topowego GPU od NVIDII.
  • Do gry została wprowadzona łatka, której głównym zadaniem jest limitowanie liczby klatek w menu głównym.

W tej kwestii obojętne nie pozostało także przedsiębiorstwo odpowiedzialne za tytuł MMO. Amazon zdecydował się na wprowadzenie łatki, która miała pomóc użytkownikom kart od amerykańskiego producenta poprzez limit klatek w menu.

RTX 3090 od EVGA może nie być jedyny

Ciekawą informacją z pewnością jest tweet opublikowany przez twórcę o pseudonimie JayzTwoCents. Wspomina on o niepokojących rezultatach swoich testów. Jak się bowiem okazuje, podatne na tego typu awarię są również inne modele GPU, wśród których nie zabrakło konstrukcji od AMD.

Może to zatem wskazywać, iż nie jest to problem dotyczący jedynie serii RTX 3090, a wielu innych kart graficznych, które różnią się nie tylko budową, ale także architekturą. Na opublikowanej liście możemy zauważyć układy z rodziny Ampere oraz RDNA 2.

EVGA nie pozostaje obojętne na problemy graczy

Z nagrania wspomnianego autora, dotyczącego nietypowej sytuacji związanej z produkcją Amazonu, można uzyskać informację odnośnie do poczynań amerykańskiego przedsiębiorstwa. Na pytanie o problem związany z New World EVGA odpowiedziało, że nowe karty graficzne trafiają do osób, które złożyły wniosek reklamacyjny.

Trzeba zatem przyznać, iż producent stanął na wysokości zadania, czym może zaskarbić sobie uznanie wielu graczy. Wracając jednak do tematu samego problemu, szybka reakcja Amazonu jest dobrą nowiną, ponieważ jak się okazało, jedna łatka dla RTX 3090 może nie wystarczyć. Trzeba przyznać, że jest to dość nietypowa sytuacja, a nam pozostaje jedynie obserwować jej rozwój.