Mapa w Minecrafcie inspirowana zniszczonym miastem Nier Automata

27 grudnia 2022,
16:59
Michał Staniek
Opuszczone Miasto w minecraft

Wygląda na to, że przepiękny krajobraz zniszczonego miasta z gry Nier Automata zainspirował jednego z graczy Minecrafta do tego stopnia, że postanowił on go odwzorować. Mapa „Opuszczone Miasto” jest dostępna do pobrania i otwarta do eksploracji dla każdego. Warto jeszcze dodać, miasto wygląda o niebo lepiej, kiedy do gry dodamy mody i shadery.

Opuszczone Miasto zostało stworzone przez moddera o pseudonimie Viator. Jest to rozległa mapa, na której możemy znaleźć zniszczone biurowce i drapacze chmur pokryte w całości mchem. Ulice i chodniki w większości są zalane, co sprawia, że miasto do złudzenia przypomina strefę City Ruins z gry Nier Automata. Ciekawy jest sposób tworzenia budynków, które znajdują się w pozycji pochylonej. Mimo tego, że struktury w Minecrafcie zawsze mają sztywną siatkę, opartą na kanciastych blokach, to pochylone budynki wyglądają zaskakująco naturalnie.

Co możemy znaleźć w Opuszczonym Mieście?

W Opuszczonym Mieście mamy możliwość zwiedzenia olbrzymiego miasta, w którym każdy z budynków różni się od siebie. Na mapie możemy znaleźć nawet małą wioskę NPC. Viator – użytkownik, który pracuje nad mapą już ponad rok zaleca korzystanie z moda optymalizacyjnego OptiFine oraz shadery Nostalgia Shader w wersji 3.0. Pozwoli to na osiągnięcie jak najmilszego dla oka widoku zniszczonego miasta.