fbpx

Epic Games musi zapłacić 245 milionów dolarów za nieuczciwe praktyki w Fortnite

15 marca 2023,
14:29
Arek Grabowski
Złoto z Fortnite

Dziś otrzymaliśmy informację o ostatecznej decyzji Federalnej Komisji Handlu (FTC) dotyczącej niechcianych zakupów w grze Fortnite. Epic Games stosuje różne praktyki, które ostatecznie mogą prowadzić do nieautoryzowanych transakcji, gdzie poszkodowani są gracze. Z tego względu twórcy Fortnite będą musieli zapłacić 245 milionów dolarów, które zostaną przekazane do osób poszkodowanych przez nieuczciwe praktyki firmy.

Kto otrzyma zwrot od Epic Games i jaka przyszłość czeka zakupy w Fortnite?

Użytkownicy, którzy zostali nieuczciwie obciążeni opłatami według FTC mogą zażądać zwrotu od Epic Games przez specjalnie przygotowaną stronę internetową. Federalna Komisja Handlu poinformowała, kto otrzyma środki:

  • Rodzice, których dzieci dokonały nieautoryzowanego zakupu w Epic Games Store od stycznia 2017 do listopada 2018 roku;
  • Gracze Fortnite, którzy zostali obciążeni za niechciane przedmioty kupione w grze od stycznia 2017 do września 2022 roku;
  • Gracze Fortnite, których konta zablokowano od stycznia 2017 do września 2022 roku po zakwestionowaniu nieautoryzowanych obciążeń Epic Games.

Warto zauważyć, że głosowanie FTC było jednogłośne w tej sprawie. Epic Games musi przekazać aż 245 milionów dolarów dla poszkodowanych graczy. W Fortnite nie mogą być już blokowane konta graczy kwestionujących nieautoryzowane zakupy. Firma nie może także stosować praktyk pozwalających na kupowanie przedmiotów bez zgody właściciela karty.

W Fortnite trwa obecnie 2. sezon 4. rozdziału, w którym pojawiły się walki katanami, nowe bronie, pojazdy czy lokacje. Warto sprawdzić wyżej wymienioną stronę internetową FTC, ponieważ możliwe, że poszkodowanych osób było znacznie więcej, niż początkowo mogło się wydawać.