EA Sports czwarty raz z rzędu przewidziało zwycięzcę Mistrzostw Świata

19 grudnia 2022,
15:03
Arek Grabowski
Lionel Messi w grze FIFA 23

Jeszcze przed finałem Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej można było sprawdzić rankingi za pomocą trybów turniejowych gry FIFA 23. Tam Argentyna widniała jako zwycięzca i tak też się stało naprawdę. Reprezentacja na czele z Lionelem Messim wygrała wynikiem 4:2 w rzutach karnych, grając przeciwko Francji. Warto jednak zauważyć, że to nie pierwszy taki “strzał” EA Sports. Już w przeszłości gry tego studia przewidywały wyniki rozgrywek piłkarskich.

To już czwarte “trafienie” zwycięzcy Mistrzostw Świata przez EA Sports

Przewidywania EA Sports okazują się niezwykle trafne na przestrzeni lat, jeśli chodzi o turnieje piłki nożnej. Francja okazała się zwycięzcą mundialu z 2018 roku. Taki wynik widniał również w rankingu gry FIFA. EA Sports przewidziało również, kto wygra Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej z 2014 i 2010 roku. Takie zawody odbywają się co dokładnie cztery lata.

Studio odgadło więc kilku zwycięzców z rzędu. To passa godna podziwu przez bukmacherów na całym świecie. EA Sports ma jednak mniej szczęścia w innych dyscyplinach sportowych. Z jedenastu przewidywanych zwycięzców, odgadnięto tylko pięciu. Predykcje były widoczne w serii Madden.