Do projektu EA Originals dołącza kolejne niezależne studio – Silver Rain Games

EA Originals sfinansuje i wyda grę stworzoną przez nowe studio aktora Abubakara Salima. Silver Rain Games to brytyjski, niezależny zespół deweloperów, którzy właśnie pracują nad swoim pierwszym tytułem.

11 marca 2021
Na skróty
  • EA Originals to projekt, który ma na celu wspieranie małych, niezależnych studiów deweloperskich.
  • Produkcje, które skorzystały z pomocy funduszu EA Originals, to m.in. Fe, Sea of Solitude, A Way Out czy Rocket Arena.
  • Studio Silver Rain Games pracuje obecnie nad swoją pierwszą grą, o której jednak nic więcej nie wiadomo.

Silver Rain Games, studio deweloperskie specjalizujące się w rozrywce interaktywnej, którego współzałożycielem jest nominowany do nagrody BAFTA aktor i producent Abubakar Salim, podpisało umowę z EA Originals Label zajmującym się wspieraniem odważnych, niezależnych studiów, a teraz zapewni środki finansowe na niezapowiedziany jeszcze projekt studia. Zaoferuje również wskazówki i wsparcie dla zespołu w jego podróży, której celem jest wniesienie świeżego spojrzenia na gry i branżę gamingową.

Projekt EA Originals został ogłoszony przez Electronic Arts w 2016 roku. Od tamtej pory spod skrzydeł patronatu kalifornijskiego wydawcy wyłoniły się takie produkcje, jak Fe, Sea of Solitude czy It Takes Two, które co prawda wciąż nie trafiło w ręce graczy, jednak zmieni się to jeszcze w tym miesiącu, a twórcy produkcji podsycają emocje społeczności m.in. dzięki przepięknym zwiastunom.

EA Originals wesprze studio Silver Rain Games, które pracuje nad pierwszą grą

Silver Rain, które ma siedzibę w Wielkiej Brytanii, zostało założone w grudniu 2019 roku przez Salima, najlepiej znanego z roli w hitowym serialu HBO Wychowane przez wilki, wraz z Melissą Phillips, która obejmie stanowisko Head of Studio. Phillips wcześniej pracowała jako menedżerka w programach i wydarzeniach BAFTA Games. Firma powstała z zamiarem tworzenia prowokujących do myślenia, innowacyjnych gier i treści w różnych mediach rozrywkowych. Od momentu powstania pod koniec ubiegłego roku studio szybko rozrosło się do około 20 pracowników, którzy obecnie pracują zdalnie.

Logotypy studia Silver Rain i EA Originals

„W tym pełnym wyzwań roku zebraliśmy niezwykle kreatywny zespół z całego świata, chętny do pracy nad projektami, które pozwalają im na włączenie ich własnych, globalnych perspektyw. Razem zbudujemy ekscytujący świat, który uwolni moc opowiadania historii„, powiedział Salim. „Nie moglibyśmy być szczęśliwsi, mogąc współpracować z zespołem EA Originals, który jest dla nas fenomenalnym partnerem na początku tej podróży. Każdy z jego członków nie tylko rozumie naszą misję, aby inspirować i bawić, ale także z radością wita tę ekscytującą nową erę tworzenia gier”.

Studio Silver Rain Games rozwija się od 2019 roku

„Spędziliśmy ostatni rok, naprawdę rozwijając nasz zespół. Mamy tu wyjątkowo utalentowane osoby, które wspierają nas przy składaniu tej gry w całość”, powiedziała Phillips. „Jestem podekscytowana, że będę mogła zobaczyć, jak nasz zespół znów się rozrasta, który za jakiś czas będzie miał okazję zaprezentować zupełnie nową jakość”.

Szczegóły dot. pierwszej produkcji studia Silver Rain Games nie zostały jeszcze ujawnione. Więcej informacji o grach spod znaku EA Originals można znaleźć na oficjalnej stronie projektu.

Źródła: informacja prasowa, Polygon.com

Igor Kaźmierczak

Redaktor naczelny tego skupiska wariatów, który nałogowo pracuje nad poprawą jego ładu. Spełniony muzyk, niespełniony skryba, czasem coś pobazgra na podwędzonym ukradkiem płótnie. Przesiaduje nocami, choć w sytuacjach oficjalnych zarzeka się, że tego nie lubi. Człowiek ze zdiagnozowaną dolegliwością zwaną chronicznym brakiem czasu.
UWaga! Gorące informacje!