Disney i gry – podsumowanie Disney & Marvel Games Showcase

Disney+ Day już za nami, a z nim pokaz nowych produkcji z branży gier. Znalazło się coś dla fanów Marvela i tych, co lubią klasyczne kreskówki. Wśród nich pojawia się jedna z wyczekiwanych produkcji.

12 września 2022
Na skróty
  • W czasie Disney+ Day dowiedzieliśmy, że w Marvel’s Midnight Suns zagramy już 2 grudnia 2022.
  • Na świat wyjdą dwie produkcje mobilne ze świata Marvela.
  • Disney wyda platformówkę w świecie Myszki Miki i nową grę typu visual novel.
  • Otrzymaliśmy również pierwszy teaser produkcji od Skydance New Media.

Przy zachwytach związanych z Ubisoft Forward łatwo można było przegapić piątkowe Disney+ Day. W trakcie wydarzenia mogliśmy zobaczyć wiele zapowiedzi filmów, seriali czy gier na licencji Disneya.

Disney i Marvel w świecie gier

Pierwszą częścią wydarzenia Disney+ Day był pokaz produkcji interaktywnych. Jak się okazuje, będzie ich całkiem dużo.

Marvel’s Midnight Suns

Największym zaprezentowanym hitem został wyczekiwany Marvel’s Midnight Suns. Taktyczne i turowe RPG od Firafix Games trafi do sprzedaży 2 grudnia 2022 na PC, obie generacje konsol PlayStation i Xbox oraz Nintendo Switch.

Marvel World of Heroes oraz Marvel Snap

Gigant z Kalifornii przedstawił również kilka mniejszych, ciekawych tytułów. Z rodziny Marvela zagramy także w Marvel World of Heroes, mobilną grę AR od Niantic, a w przyszłym miesiącu w Marvel Snap od twórców Hearthstone.

Tron: Identity

Już w przyszłym roku ujrzymy jednoosobową grę z gatunku visual novel Tron: Identity. Za tytuł odpowiedzialny jest Mike Bithell, a sama produkcja opowiadać będzie o losach zapomnianej sieci Grid. Nową historię poznamy jedynie na komputerach z systemem Windows i macOS.

Disney Illusion Island

Na Nintendo Switch zmierza kooperacyjna platformówka z rodziny Myszki Miki. W Disney Illusion Island zagramy w 2023 roku.

Tajemnicza gra od twórczyni Uncharted

Skydance New Media, czyli nowe studio Amy Hennig, pracuje nad dużą produkcją w świecie Marvela. Nie mamy ani tytułu, ani dokładniejszych informacji na temat jej fabuły. Gra zosanie osadzona w czasach II wojny światowej, gdzie zmierzymy się z Hydrą. Nowe IP zaoferuje czterech grywalnych bohaterów: Kapitana Amerykę, Czarną Panterę, żołnierza Gabriela Jonesa i Nanali, Przywódczynię wakandyjskiej siatki szpiegowskiej. Disney do zestawu dodał pierwszy teaser.

Maksymilian Matuszak

UWaga! Gorące informacje!