SPC Gear LIX Wireless i LIX Plus Wireless – lekkie bezprzewodowe myszki

10 maja 2022,
15:53
Maciej Krause

SPC Gear LIX Wireless i LIX Plus Wireless to najnowsze bezprzewodowe myszki w ofercie producenta. Gryzonie posiadają obudowę o strukturze plastra miodu, dzięki czemu są niezwykle lekkie.

SPC Gear LIX Wireless i LIX Plus Wireless - design myszek

Firma SPC Gear zaprezentowała dziś swoje dwie najnowsze myszki. Mowa tutaj o modelu LIX Wireless oraz LIX Plus Wireless. Urządzenie zapewnia bezprzewodową łączność w standardzie 2,4 GHz. Obudowa w formie plastra miodu sprawia, że gryzonie z tej serii są lekkie. Jej waga wynosi 69 g. Oba produkty trafiły już do sklepów. Ceny wynoszą odpowiednio 229 i 279 zł.

Wygląd myszki od SPC Gear
Źródło: SPC Gear

SPC Gear LIX Wireless i LIX Plus Wireless – myszki o strukturze plastra miodu

Sercami myszek z serii LIX Wireless są sensory PixArt (PAW3370 w LIX Plus Wireless oraz PAW3335 w LIX Wireless), zaprojektowane z myślą o modelach bezprzewodowych. Ich czułość wynosi odpowiednio: 19 000 oraz 16 000 DPI, szybkość reakcji jest na poziomie 10,16 m/s. Oba urządzenia zostały wyposażone w mikroprzełączniki marki Kailh. Na spodzie znajdziemy ślizgacze wykonane z PTFE.

Gdy poziom energii spada poniżej 25%, myszka sygnalizuje to migającym na czerwono podświetleniem rolki — wtedy wystarczy podpiąć ją do źródła energii poprzez złącze USB-C za pomocą przewodu w oplocie typu paracord. Za sprawą adresowalnego podświetlenia RGB rolki, logo oraz paska na dole możemy dostosować wygląd gryzonia do swoich upodobań. Zmiany wprowadza się poprzez oprogramowanie, w którym dostępnych jest wiele efektów iluminacji (między innymi stałe, jednokolorowe podświetlenie, wielokolorowa fala czy też pulsujące i zmieniające się barwy).

Spód myszki i odbiornik radiowy
Źródło: SPC Gear