Designer PlayStation odchodzi z Sony

Współtwórca wielu konsol spod szyldu PlayStation przechodzi na zasłużoną emeryturę. Dla Sony pracował ponad pół swojego życia.

6 września 2022

Wszyscy znamy kształty konsol od Sony. PSP, PS3, PS4 i PS5 bez wątpienia posiadają swój urok i pomimo upływu lat ich kształty dalej dobrze się prezentują na naszych półkach. Za wygląd urządzeń w dużej mierze odpowiedzialny był jeden człowiek, a mianowicie Masayasu Ito. Teraz ważna postać w Sony Interactive Entertainment odchodzi z firmy.

Masayasu Ito przechodzi na emeryturę

Bloomberg podało informację, wedle której po 36 latach pracy dla Sony Masayasu Ito przechodzi na zasłużoną emeryturę. Obecnie 60-letni designer piastował urząd designera, dyrektora reprezentacyjnego, a także zastępcy prezesa. Pan Ito rozpoczął swoją karierę w Sony w 1986 roku, ale dopiero w 2000 zaczął pracować nad konsolami PlayStation. W tym czasie brał czynny udział w takich projektach jak PSP, PS3, PS4,PS5, a także gogle PS VR. Poza tym pracował nad ekranami LCD dla PlayStation 2 i różnymi akcesoriami do konsol od Sony, a nawet miał swój wkład w programowanie ich systemów.

Pad Playstation

Z początkiem przyszłego miesiąca, czyli 1 października Pan Ito oficjalnie ma przejść na emeryturę, a jego następczynią w SIE zostanie Lin Tao, która do tej pory opiekowała się finansami i strategią rozwoju Sony Interactive Entertainment.

Bartosz Sobolewski

Niby z Torunia, ale nie stary piernik. Fan czarnego humoru i gier komputerowych, które pozwalają oderwać się od szarości rzeczywistości. Napędza go czarna kawa na przemian z energetykami. Dzielnie aktualizuje newsroom, a czasem uraczy was ciekawostkami o mechanikach gier albo sławnych osobach.
UWaga! Gorące informacje!