Deadpool oficjalnie dołącza do MCU

11 stycznia 2021,
19:36
Dorota Żak

Na ten moment wiele osób czekało od dłuższego czasu. Pytanie brzmiało: kiedy wreszcie zobaczymy Deadpoola na ekranie w towarzystwie Avengersów lub innych istotnych postaci z MCU? Odpowiedź: już wkrótce.

Deadpool łapiący się za twarz
Na skróty
  • Kevin Feige oficjalnie potwierdza, że Deadpool 3 powstaje…
  • …i że zostanie włączony do MCU.

Kevin Feige odpowiedzialny za Marvel Studios potwierdził, że trwają prace nad trzecią częścią przygód wygadanego najemnika. Na ogłoszeniu Deadpoola 3 dobre wiadomości się nie kończą – Wade Wilson oficjalnie zostanie przyjęty do Marvel Cinematic Universe.

Deadpool oficjalnie w MCU (Marvel Cinematic Universe)
źródło: Deadpool (2016, reż. T. Miller)

W Deadpoola, tak jak w dwóch pierwszych częściach (oraz niesławnym X-Men Geneza: Wolverine), wcieli się Ryan Reynolds. Podobnie jak swoi poprzednicy, film otrzyma kategorię wiekową R, co oznacza, że możemy spodziewać się w nim wyrazistej przemocy i wulgaryzmów. W przypadku łamiącego nieustannie czwartą ścianę najemnika obdarzonego zdolnością regeneracji nie może być w końcu inaczej. Zastanawiać może, w jaki sposób zostanie on wprowadzony do Marvel Cinematic Universe, którego kolejne odsłony mieszczą się w bezpiecznej kategorii PG-13. Deadpool nie jest w końcu tak grzeczny, jak jego znajomi z Avengersów, i raczej nie planuje być.

Prace nad kolejnym Deadpoolem trwają

Na razie nie wiadomo, jak potoczą się dalsze ekranowe losy Deadpoola ani koło jakich postaci z MCU pojawi się na ekranie. To zostanie pewnie zdradzone na kolejnym etapie produkcji. W chwili obecnej powstaje scenariusz do filmu (w konsultacji z Ryanem Reynoldsem), a prace na planie filmowym ruszą dopiero w przyszłym roku. Nie ma jednak nic dziwnego w tym, że Deadpool musi poczekać na swoją kolej. Marvel Studios pracuje nad kilkoma projektami jednocześnie: w przygotowaniu są aktualnie Thor: Love and Thunder oraz Spider-Man 3, a w kolejnych miesiącach mają rozpocząć się zdjęcia do Doctor Strange in the Multiverse of Madness, Black Panther 2 oraz Captain Marvel 2.