Dead Island 2 – nowy trailer i pierwszy gameplay. Znamy również datę premiery!

Deep Silver zaprezentował nowy trailer oraz gameplay z nadchodzącej gry Dead Island 2. Poznaliśmy również planowaną datę premiery, która odbędzie się już w 2023 roku. Zainteresowani gracze mogą już składać zamówienia przedpremierowe.

24 sierpnia 2022
Na skróty
  • Dead Island 2 dostało nowy trailer z datą premiery.
  • Pokazany został również gameplay, który mocno nawiązuje do pierwowzoru.
  • Produkcja łączy w rozgrywce horror z czarnym humorem.
  • Głównym zadaniem graczy będzie gromienie nieumarłych przy użyciu różnorodnej broni.
  • Gra trafi do sklepów już 3 lutego 2023.

Dead Island jest kultową serią gier o zombiakach, która rozkochała w sobie mnóstwo graczy na całym świecie. Pomimo, że za drugą część nie odpowiada już Techland – prawa do marki najzwyczajniej zostały przejęte przez zespół Yager Development, a następnie Sumo Digital, które zdaje się dowieźć projekt do końca – to wydaje się jednak, że mamy tu do czynienia z godną kontynuacją czerpiącą garściami z pierwowzoru. Szczegółów na temat Dead Island 2 dowiedzieliśmy się z pokazu Gamescom, gdzie gameplay z wyżej wymienionej gry został udostępniony na końcu dnia pierwszego jako „wisienka na torcie”.

Zrzut z gry Dead Island 2
Źródło: Dead Island 2

Namiastek rozgrywki z Dead Island 2

Pierwszy dzień pokazów Gamescom został zakończony z przytupem – twórcy zaprezentowali gameplay trailer prezentujący kilka ujęć z rozgrywki. Dzięki temu dowiedzieliśmy się, że Dead Island 2 będzie rozgrywało się w słonecznym Los Angeles – nawet sympatycznym – gdzie wbrew pozorom wcale nie będzie bezpiecznie. Oprócz tego łatwo zauważyć, że gameplay będzie mocno krwawy z wręcz odrażającymi momentami takimi jak odpadające lub miażdżące kończyny przeciwników. Co ciekawe, same postacie wydają się być przeciwieństwem mrocznej rozgrywki – emanują one wysokim poczuciem humoru i pewnością siebie.

Nowy trailer z datą premiery dla Dead Island 2

Zanim uświadczyliśmy prezentacji samej rozgrywki, pokazany został nowy, klasyczny trailer, który oprócz uwidocznienia świata i postaci z nowej produkcji, objawił także datę premiery. W przypadku tego wideo, chyba jeszcze łatwiej zrozumieć jaki jest główny zamysł gry – totalna rozwałka nieumarłych. Główna postać przemierza świat i masakruje każdego napotkanego przeciwnika, który spróbuje stanąć mu na drodze. Korzysta przy tym z szerokiego wachlarza broni, a nawet otoczenia takiego jak półki sklepowe. Dodatkowo samo zarażenie na głównego bohatera działa w przeciwny sposób. Zamiast stać się zombie, zyskuje nowe moce.

Dead Island 2 ma pojawić się na półkach sklepowych 3 lutego 2023. Twórcy zdecydowali się jednak na pewne kompromisy i gra ukaże się także na poprzednią generację konsol – Xbox One i PlayStation 4. Oprócz nich swoje ulepszone odpowiedniki dostaną Xbox Series S/X, PlayStation 5 oraz PC. Gracze mogą już składać zamówienia przedpremierowe.

UWaga! Gorące informacje!