fbpx

Dead Island 2 jednak nie wyjdzie w lutym. Produkcja zalicza opóźnienie

Podczas Gamescom 2022 twórcy gry podali oficjalną datę premiery Dead Island 2. Produkcja miała ukazać się w lutym następnego roku, jednak dzisiaj dowiedzieliśmy się, że data ta jest już nieaktualna. Przygotujmy się jednak na następny kwiecień.

Na skróty
  • Firma Deep Silver poinformowała nas, że Dead Island 2 zaliczy krótki poślizg.
  • Na premierę przyjdzie nam czekać dwanaście tygodni dłużej.
  • Jednakże 6 grudnia developerzy zorganizują prezentację poświęconą Dead Island 2.

Dead Island powraca do nas po ponad jedenastu latach, a dowiedzieliśmy się o tym na tegorocznym Gamescomie. Developer potwierdził tam, że produkcja wyjdzie już w lutym 2023 roku, co było całkiem odważnym stwierdzeniem. No i się stało, dzisiaj dowiedzieliśmy się, że termin debiutu Dead Island 2 nie jest już aktualny. Deep Silver poinformowało nas o przesuniętej dacie premiery, a w ramach zadośćuczynienia zaprosiło nas na prezentację ich nowego dzieła.

Dostrzegamy obecną w tym opóźnieniu ironię i jesteśmy tak samo rozczarowani, jak wszyscy fani. Opóźnienie wynosi jednak zaledwie 12 krótkich tygodni, a produkcja znajduje się już na ostatniej prostej. Poświęcimy ten dodatkowy czas, aby mieć pewność, że dostarczymy na rynek tytuł, z którego będziemy dumni – czytamy w komunikacie.

Możemy przeczytać na oficjalnej stronie Dead Island.

Dead Island 2 z premierą w kwietniu następnego roku

Nowe informacje donoszą, że data premiery została przesunięta na 28 kwietnia 2023 roku. Standardowo powodem poślizgu jest chęć do dopracowania gry w stu procentach. Jednakże producent zapewnia, że są na ostatniej prostej i kwietniowa data jest tą ostateczną.

To nie koniec informacji, jakie otrzymaliśmy od Deep Silver. Firma przygotowała dla nas prezent na Mikołajki: już 6 grudnia odbędzie się prezentacja poświęcona Dead Island 2. Na evencie będziemy mieli okazję obejrzeć nowy zwiastun, jak i zobaczyć nową produkcję w akcji. Całość oglądniemy na oficjalnych kanałach studia na – Twitch, Youtube – czy też na jego stronie.