Strange World – pierwszy zwiastun nowej animacji Disneya

Disney niespodziewanie podzielił się zwiastunem zaplanowanej jeszcze na ten rok animacji. Strange World zapowiada się jako historia pełna przygód i niesamowitych światów.

7 czerwca 2022

Odległe światy, zapowiedź ogromnych przygód, a w centrum tego wszystkiego nieustraszona rodzina odkrywców to mieszanka, którą otrzymamy w zapowiedzianym przez Disneya filmie animowanym o tytule Strange World. Disney podzielił się już pierwszym zwiastunem tej produkcji, a wykorzystanie w nim retro stylistyki tylko wzmaga ciekawość widza. Choć pierwszy materiał nie zdradza jeszcze szczegółów na temat fabuły, możemy już zobaczyć w nim bohaterów, których losy będziemy śledzić.

Strange World – obsada i data premiery

Póki co nowy na temat nowego filmu Disneya wiadomo niewiele. Głównemu bohaterowi głosu użyczy Jake Gyllehaal, a w obsadzie znajdzie się również Alan Tudyk. Reżyserią zajmie się Don Hall, a za scenariusz odpowiedzialny jest Qui Nguyen. Obaj twórcy pracowali już wspólnie przy okazji jednej z wcześniejszych produkcji Disneya, czyli filmu Raya i ostatni smok.

Premiera Strange World w Stanach Zjednoczonych została zaplanowana na 23 listopada 2022, tuż przed wypadającym dzień później świętem dziękczynienia. Na razie nie podano jeszcze czy data polskiego debiutu tytułu będzie taka sama.

Dorota Żak

Skończyła UJ zanim UJ skończył z nią, nałogowo ogląda filmy, a potem o nich opowiada. W wolnym czasie siedzi gdzieś z kubkiem dobrej herbaty. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!