Days Gone z datą premiery na PC

Całkiem ciepło przyjęta produkcja Days Gone otrzymała zwiastun z datą premiery gry na PC. Do tej pory produkcja Bend Studios była exclusivem PlayStation. Wiemy już, kiedy gra trafi na komputery oraz jakie otrzyma ulepszenia.

15 kwietnia 2021
Na skróty
  • Days Gone otrzymało zwiastun z datą premiery na PC.
  • Gra będzie dostępna od 14 maja.
  • Otrzyma poprawki graficzne oraz tryb fotograficzny.

Days Gone to produkcja Bend Studios, w której poznajemy losy Deacona żyjącego w postapokaliptycznym świecie opanowanym przez zombie. Pod względem gameplayu jest to typowa gra action adventure, w której przemierzamy otwarty świat, wykonujemy misje i walczymy z zainfekowanymi przeciwnikami.

Do tej pory Days Gone była produkcją ekskluzywną dla konsol Sony. Teraz jednak Sony ogłosiło datę wydania gry na PC. Według zwiastuna premiera produkcji będzie miała miejsce 14 marca. Ma ona dodatkowo zawierać kilka usprawnień w porównaniu do pierwszego wydania.

Jakie poprawki otrzyma Days Gone na PC?

Przede wszystkim gra ma lepiej wyglądać oraz lepiej działać. Będzie posiadała odblokowaną liczbę klatek i duże możliwości konfigurowania ustawień graficznych. Wspierać ma także monitory ultrawide. Wprowadzona zostanie również obsługa dla myszki i klawiatury oraz różnych kontrolerów. Do gry dodany zostanie też tryb fotograficzny.

Gra ma być dostępna na Steam oraz Epic Games Store od 14 maja. W przedsprzedaży kosztuje aktualnie 169 zł.

Michał Kaźmirczak

Gamer od 5 roku życia. Gra we wszystko od F1, przez jRPG po strategię. Z wykształcenia marketingowiec, z pasji dziennikarz i mistrz w sesjach papierowych RPG.
UWaga! Gorące informacje!