Dark Envoy – nowy zwiastun fabularny

Czy da się połączyć zaawansowaną technologię z magią? Bez problemu. A stworzenie świata fantasy opartego na tym połączeniu daje nam wiele kreatywnych możliwości, z których korzysta również studio Event Horizon przy okazji pracy nad Dark Envoy.

Na skróty
  • Nowy zwiastun Dark Envoy prezentuje nam dokładniej bohaterów gry.
  • Malakai i Kaela to rodzeństwo, które uwikłane zostaje w panujący w uniwersum konflikt.
  • Nadchodząca produkcja to RPG osadzone w fantastycznym świecie, skupiające się na nieliniowej fabule i pełne mechanik typowych dla tego gatunku.

Pomysł ekipy z Event Horizon na stworzenie unikalnego uniwersum jest całkiem ciekawy. W ich nowej grze, Dark Envoy, trafiamy do świata o nazwie Jäan, miejsca, gdzie technologia napędzana jest maną i przeciwstawia się dawnym tradycjom związanym z magią. Oznacza to, chyba bez większego zaskoczenia, konflikt prowadzący do wojny. Ludzie stają naprzeciw elfom i orkom, a Jäan powoli pogrąża się w chaosie.

W środku tego wszystkiego znajdują się Malakai i Kaela. Rodzeństwo zajmuje się poszukiwaniem przygód i reliktów, ale nawet ze swoimi wszystkimi talentami nie potrafi uciec przed trwającą wojną i musi podjąć walkę.

Malakai i Kaela – główni bohaterowie Dark Envoy

Aby przybliżyć nam postacie, których losami przyjdzie nam kierować w grze, twórcy podzielili się nowym zwiastunem. Dowiemy się z niego nieco więcej na temat charakterów Malakaia i Kaeli oraz ich nastawienia do świata. Przy okazji możemy też rzucić okiem na króciutkie fragmenty gameplayu.

Nowy zwiastun Dark Envoy jest też właściwie pierwszą aktualizacją na temat postępów nad grą od dłuższego czasu. Jedno z ostatnich ogłoszeń od twórców pojawiło się w sierpniu zeszłego roku. Mieliśmy wtedy okazję zobaczyć pierwsze dwie godziny gry, wraz z fabularnym intro, skondensowane do 9 minut gameplayu. Materiał rzucał nieco światła na mechanikę tytułu, a towarzyszyła mu muzyka Dawida Majewskiego, który skomponował również ścieżkę dźwiękową do poprzedniej produkcji Event Horizon, czyli Tower of Time.

Dark Envoy – inne istotne informacje

Choć do premiery gry zostało jeszcze sporo czasu – przewidziano ją na 2022 rok – jej twórcy podzielili się już dawno tym, co znajdzie się w tytule. W Dark Envoy możemy liczyć na:

  • kampanię fabularną, przeznaczoną zarówno dla jednego gracza, jak i dla dwóch w trybie współpracy sieciowej;
  • nieliniową fabułę opartą na licznych wyborach;
  • główne i poboczne zadania;
  • towarzyszy pomagających nam w misjach;
  • taktyczną walkę drużynową w czasie rzeczywistym;
  • rozbudowaną mechanikę RPG (zawierającą m.in. obecność drzewka umiejętności i system tworzenia przedmiotów).

Gra trafi na PC, PlayStation 5 oraz Xbox Series S/X. Wymagania sprzętowe na pecety nie zostały jeszcze ogłoszone.