fbpx

Counter-Strike: Global Offensive pobił rekord popularności na Steamie 11 lat po premierze

13 lutego 2023,
12:22
Arek Grabowski
Antyterrorysta strzelający z pistoletu maszynowego w mieście w CS:GO

Counter-Strike: Global Offensive to jedna z najpopularniejszych gier na Steamie i pobiła ona 11 lutego rekord zalogowanych użytkowników. Jednocześnie grało aż 1,32 miliona osób, przy czym poprzedni wynik opiewał na 1,301 miliona.

Gra została wydana aż 11 lat temu, więc tak genialny wynik naprawdę zaskakuje. Graczy przyciągnęło duże e-sportowe wydarzenie, jakim jest IEM w Katowicach. Dodatkowo Valve wprowadziło aktualizację Counter-Strike: Global Offensive, dodano nową skrzynię Revolution, gdzie można znaleźć skórki do broni.

CS:GO ze świetnymi wynikami. Gra jest na podium najpopularniejszych gier świata

Counter-Strike: Global Offensive jest obecnie darmową grą, jednak nie zawsze tak było. Ten model został wprowadzony dopiero w 2018 roku. Rekord zalogowanych graczy udało się pobić dopiero po przejściu na Free-to-play.

Wykres popularności Counter-Strike: Global Offensive
Źródło: SteamDB

Warto zauważyć, że CS:GO znajduje się obecnie na podium listy najpopularniejszych gier Steama. Gra zajmuje trzecie miejsce i wyprzedza ją jedynie PUBG oraz Lost Ark. Steam jest najpopularniejszą platformą, jeśli chodzi o dystrybucję gier na PC, pobiła ona niedawno aż dwa inne rekordy. Dlatego stamtąd pobierane są dane do najważniejszych zestawień.