Counter-Strike 2 wyciekł do sieci. Każdy może zagrać w betę offline

25 marca 2023,
18:32
Arek Grabowski
Gracz podkładający bombę w Counter-Strike 2

Kilka dni temu Valve ogłosiło nadchodzącą premierę Counter-Strike 2, czyli dużej aktualizacji do CS:GO zmieniającej przede wszystkim silnik gry na Source 2 oraz wprowadzającej wiele nowości. Obecnie ten tytuł jest dostępny tylko dla wybranych graczy za pośrednictwem bety. Dostęp otrzymali tylko niektórzy, więc nic dziwnego, że wiele osób szuka dostępu do gry poza Steamem.

Mimo wszystko w sieci pojawił się już Counter-Strike 2 dostępny dla każdego, jednak w trybie offline tylko dla pojedynczego gracza. Wygląda na to, że osoba, która miała dostęp do bety, po prostu udostępniła pliki po pobraniu aktualizacji.

Counter-Strike 2 wyciekł, ponieważ ktoś z ograniczonej grupy graczy „podzielił się plikami”

Gra jest przeznaczona do rozgrywek online z innymi graczami, jednak offline można przetestować nowe funkcje i mechaniki Counter-Strike 2. Produkcja wyciekła do sieci za sprawą kogoś, kto miał dostęp do bety. O tej sytuacji poinformował jeden z użytkowników Twittera „masterchaerge”.

https://twitter.com/masterchaerge/status/1638772766647406592

Nowy Counter-Strike 2 wprowadzi wiele usprawnień i mechanik. W grze pojawią się granaty dymne, które można na różne sposoby „rozwiewać”. Dodatkowo twórcy zapowiedzieli lepsze serwery 128 tick, a także ulepszone efekty wizualne. Mapy także zostaną przebudowane z wykorzystaniem silnika Source 2. W skrócie gra wygląda, działa oraz brzmi lepiej, a także otrzyma sporo nowości, o których prawdopodobnie jeszcze nie wiemy.

Warto zauważyć, że jeden z dataminerów zauważył pewne przesłanki o tym, że Counter-Strike 2 może pojawić się także na urządzeniach mobilnych. Byłaby to całkowita nowość, ponieważ żadna gra Valve nie otrzymała wersji dla smartfonów i tabletów.