fbpx

Dataminer sugeruje obecność Counter-Strike’a 2 na urządzeniach mobilnych

24 marca 2023,
20:42
Dorota Żak
Walka w Counter-Strike 2

Oficjalne potwierdzenie Counter-Strike’a 2 przez Valve nie zdążyło jeszcze dobrze ostygnąć, a już pojawiają się kolejne szczegóły związane z tematem. Najnowsze skupiają się na analizie kodu gry, gdzie pojawia się kilka linijek zwracających uwagę na pewien detal.

O czym dokładnie tu mowa? Użytkownik Twittera o pseudonimie Aquaismissing dokopał się do fragmentu kodu, który sugeruje, że gra mogłaby trafić na urządzenia mobilne. Według przekazanych przez niego informacji, silnik Source 2 oferuje wsparcie dla systemów iOS i Android, więc wśród graczy szybko rozpoczęły się rozważania, czy faktycznie mamy się czegoś spodziewać w ich przypadku.

Kilka osób uważa, że ten kod może być jedynie pozostałością po dawnych pomysłach i nie oznacza wydania Counter-Strike’a 2 na urządzeniach mobilnych. Użytkownik Gabe Follower z kolei wspomina, że podobny fragment znajdziemy w grach Dota Underlords i Artifact. Te jednak tworzono z myślą o systemach iOS i Android. W dalszej części tweeta Gabe Follower zauważa jeszcze, że z racji wsparcia urządzeń mobilnych przez Source 2 największym problemem przeniesienia na nie nowego Counter-Strike’a byłaby optymalizacja. Samo Valve nie odnosiło się jeszcze do tematu, więc na tym etapie to tylko domysły.

Counter-Strike 2 zadebiutuje w lecie tego roku jako darmowa aktualizacja do Global Offensive. Już teraz trwają limitowane testy dla wybranych graczy, wiemy także, że w produkcji pojawi się masa ulepszeń i nowości.