Counter-Strike 2 wprowadzi potencjalnie nowe bronie, mobilny port i wiele więcej

25 marca 2023,
20:13
Arek Grabowski
Gracz strzelający z AK-47 w Counter-Strike 2

Trwająca beta Counter-Strike 2 tak naprawdę nie wprowadza znaczących nowości do gry. Doświadczenie znane z oryginalnego CS:GO pozostaje podobne i z tego powodu dataminerzy zaczęli szukać „głębiej”. Udało się odkryć pewne pliki, które wskazują na sporo nowości zmierzających do Counter-Strike 2. Wygląda na to, że Valve ma bardzo duże plany, by ciągle rozwijać grę.

Do Counter-Strike 2 mogą potencjalnie trafić nowe bronie i akcesoria

Większość informacji pochodzi od znanego dataminera o nicku „Gabe Follower”. Udostępnił on na Twitterze między innymi wzmianki o nowych broniach zmierzających do Counter-Strike 2. Chodzi o pułapkę na niedźwiedzie oraz granat ognisty, który aktywuje linka, a także coś, co obecnie oznaczono jako „rura”. Ostatni przedmiot może być bombą rurową czy też nową bronią do walki wręcz. Prawdopodobnie niektóre przedmioty będą dostępne jedynie w trybie Danger Zone.

W becie Counter-Strike 2 wyżej wymienione przedmioty nie są dostępne. Ta wersja gry jest dostępna tylko dla wybranych osób, jednak niedawno wyciekła ona do sieci. Z tego powodu niektórzy po prostu pobierają tytuł i mogą od razu grać, ale wyłącznie w trybie offline.

Counter-Strike 2 z wersją na urządzenia mobilne, nowym systemem antycheat oraz kolejną operacją

Dataminerzy znaleźli również informacje o wersji „mobile” Counter-Strike 2. Może to wskazywać na wersję gry dla smartfonów i tabletów. Oczywiście kod związany z „mobile” jest także potencjalnie pozostałością po innych grach w kodzie. Mimo wszystko nic nie zostało potwierdzone, więc możemy kiedyś otrzymać Counter-Strike’a na urządzenia mobilne.

W plikach gry znalazły się również wzmianki o nowym systemie antycheat, na który od dawna narzekają gracze. Według dataminerów zostanie wprowadzona mechanika anulowania całego meczu, jeżeli zostaną wykryte jakiekolwiek oszustwa.

Wygląda na to, że Counter-Strike 2 otrzyma również nową operację, prawdopodobnie w momencie premiery. Kod gry zawiera już pewne wzmianki o nadchodzących skórkach do broni, przedmiotach kosmetycznych i innych elementach.

Według oficjalnej zapowiedzi Valve Counter-Strike 2 pojawi się w lecie 2023 roku. Dokładna data pozostaje nieznana i codziennie kolejni gracze otrzymują dostęp do wersji beta gry.