fbpx

Counter-Strike 2 może zawierać „zwierzaki”. Nowy przeciek od dataminerów

31 maja 2023,
10:30
Arek Grabowski
Terrorysta broniący drugiej osoby, która podkłada bombę przed dwoma antyterrorystami w Counter-Strike 2

W plikach gry Counter-Strike 2 znaleziono informację o dedykowanych slotach wyposażenia dla „zwierzaków”. Według tych danych naszego kompana będzie można stylizować i modyfikować tak jak bronie, rękawice, noże czy postacie. Inna gra Valve, czyli Dota 2 również ma zwierzaki, taką funkcję można znaleźć też w World of Warcraft – czy Counter-Strike 2 także wprowadzi tę mechanikę?

„Zwierzaki” znalezione w plikach Counter-Strike 2. Co to oznacza?

Według danych w grze znajdzie się dedykowany slot wyposażenia oznaczony na ten moment jako „PET”. Dataminerzy znaleźli także wzmianki o przedmiocie „pet capsule”, co sugerowałoby, że zwierzaka można zabrać ze sobą do walki.

W plikach gry zostały także odkryte pliki tekstur oznaczone etykietą „pet”. Obecnie jednak zawierają tylko obraz zastępczy z kurczakiem. Warto zauważyć, że zwierzaki wymieniono w tej samej sekcji ekwipunku co spraye, flary i zestawy muzyczne. Stanowią one część konfigurowalnego zestawu przedmiotów kosmetycznych.

Wszystkie nowe informacje przeanalizował znany informator powiązany z Valve o nicku „GabeFollower”. Zwierzaki są czymś, czego raczej gracze się nie spodziewają. Mogą one być jedynie zawieszkami do broni lub pełnoprawnymi kompanami podczas walki. Przekonamy się prawdopodobnie bliżej premiery Counter-Strike 2.