fbpx

Collage Mode w Disco Elysium pozwoli stworzyć pocztówki z bohaterami z gry

17 marca 2023,
23:26
Dorota Żak
Możliwości trybu kolażowego w Disco Elysium

Mimo kilku lat od premiery i kwestii niedawnego konfliktu między twórcami Disco Elysium a studiem ZA/UM, w grze nadal pojawiają się istotne aktualizacje. Ostatnia z nich, z 16 marca, zachęca do kreatywności i dzielenia się efektami swojej pracy w Internecie.

Scenki rodzajowe w Disco Elysium

To wszystko dzieje się za sprawą Collage Mode, czyli swego rodzaju trybu fotograficznego pozwalającego na przygotowywanie customizowanych scenek ze świata gry. Dzięki niemu gracze uzyskali dostęp do modeli postaci, lokacji, efektów i opcji tworzenia dialogów, które mogą dowolnie poustawiać, aby stworzyć wymarzone pocztówki z Revacholu.

Sam zwiastun Collage Mode podsuwa nam kilka pomysłów, takich jak dodawanie naklejki z twarzą Kima Kitsuragiego i serduszkami koło Harry’ego tańczącego disco. Z kolei w opisie aktualizacji przeczytamy zachętę w postaci słów: „Twórz dramaty i komedie – od niezapomnianych bójek po zakazane pocałunki. Do swojego fan fiction dołącz zrzuty ekranu bezpośrednio z gry”. Możliwości w Disco Elysium stają się więc nieograniczone, a twórcy gry są doskonale świadomi, do czego fani wykorzystają nowe narzędzie.

Tryb kolażowy trafił już do pecetowej wersji Disco Elysium, a na konsolach ma pojawić się w ciągu najbliższych dni. Oprócz olbrzymiej zabawy, jaką oferuje nam ostatnia aktualizacja, w grze pojawią się pewne nowości, takie jak linie dialogowe narratora czy kilka sekretów.