Co dalej z Songs of Conquest? Twórcy przedstawili plany na rozwój gry

Songs of Conquest zadebiutowało na pecetach 10 maja 2022 roku, błyskawicznie podbijając serca fanów klasycznych turowych strategii. Styl nawiązujący do rozgrywki z serii Heroes of Might and Magic oraz wyjątkowa oprawa graficzna obudziły w graczach głęboko skrywane pokłady nostalgii, dlatego też świadome sukcesu gry studio Lavapotion ogłosiło właśnie dalsze plany jej rozwoju.

30 czerwca 2022
Na skróty
 • Na stronie gry Songs of Conquest pojawił się wpis zdradzający dalsze plany rozwoju produkcji we wczesnym dostępie.
 • W ciągu następnego roku twórcy planują skupić się przede wszystkim na dodawaniu nowych funkcji oraz naprawianiu bieżących błędów.
 • Najnowsze dzieło od studia Lavapotion zadebiutuje w pełnej wersji prawdopodobnie w maju 2023 roku.

Na blogu poświęconemu grze Songs of Conquest pojawił się nowy wpis, w którym twórcy opisali pokrótce postępy prac nad swoją najnowszą produkcją. W serdeczny i treściwy sposób podziękowali oni graczom, którzy wciąż aktywnie wspierają proces wczesnego dostępu gry, przesyłając deweloperom komentarze, uwagi oraz nowe pomysły odnośnie tytułu. Najważniejszym punktem tekstu okazała się jednak plansza przedstawiająca dalsze etapy rozwoju Songs of Conquest, z której wynika, że graczy czeka jeszcze dużo atrakcji.

Plan rozwoju gry Songs of Conquest
Plan rozwoju Songs of Conquest
Źródło: Steam

Przyszłość Songs of Conquest

Studio Lavapotion zapewniło, że wsłuchuje się w głosy graczy, dlatego już teraz w testowej wersji gry pojawiła się upragniona przez fanów funkcja jednoczesnych tur. Prócz tego zadbano również o zbalansowanie trudności rozgrywki, dzięki czemu poziom normalny stał się trochę prostszy, a wysoki o wiele trudniejszy niż wcześniej. Jest to jednak tylko mała część udogodnień przygotowanych dla graczy, gdyż jeszcze w 2022 roku uświadczymy atrakcji takich jak:

 • generator losowych map;
 • nowe kampanie;
 • usprawnienia bitew oraz trybu multiplayer.

Oprócz tego możemy spodziewać się również ulepszenia AI, eliminacji ogólnych błędów, poprawy optymalizacji oraz zmian balansu jednostek. Do gry dodane zostaną również kolejne wersje językowe, a w trybie sieciowym pojawi się licznik wskazujący ilość czasu do końca tury.

Pełna wersja Songs of Conquest z premierą w 2023 roku

Najnowsze dzieło studia Lavapotion zadebiutowało we wczesnym dostępie w maju 2022 roku, a pozostać w nim miało przez następne dwanaście miesięcy, rozsądnym wydaje się więc założenie, że wersja 1.0 tytułu pojawi się na rynku już w maju 2023 roku. Niezależnie jednak od daty oficjalnej premiery, w przyszłym roku uświadczymy kolejnej dawki nowości, w postaci:

 • kolejnych kampanii;
 • kompletnego edytora map;
 • trybu kooperacji;
 • większej liczby neutralnych jednostek;
 • systemu osiągnięć oraz oczywiście bieżących napraw błędów.

Twórcy zaznaczyli przy okazji, że zdają sobie sprawę z tego jak ważne dla graczy są nowe grywalne stronnictwa. Praca nad ich stworzeniem jest jednak bardzo czasochłonna, dlatego pojawienia się nowych frakcji powinniśmy spodziewać się dopiero po oficjalnej premierze gry.

UWaga! Gorące informacje!