Sprawdź najnowsze hity od Guru Gier
Otrzymaliśmy kolejną pokaźną dawkę informacji na temat Total War: Warhammer III. Twórcy opublikowali zwiastun, solidną porcję gameplayu oraz zaprezentowali całkiem nowy tryb rozgrywki.
Podczas trwającego prawie pół godziny materiału dotyczącego gry Total War: Warhammer III otrzymaliśmy nowy zwiastun, dużą porcję gameplayu, który zaprezentował całkiem nowy tryb rozgrywki, oraz całą masę komentarzy twórców.
Sam zwiastun mogliśmy obejrzeć już dzień wcześniej. Prezentuje on atak kultystów oraz demonów boga krwi Khorne’a na ziemie Kislevu. Jest w nim również starcie obu armii. Całość utrzymuje klimat, jaki będziemy mogli czuć w kampanii obu stronnictw.
Dużym zaskoczeniem jest całkiem nowy tryb, jaki zaprezentowany został w rozgrywce z gry Total War: Warhammer III. W jego ramach będziemy prowadzić długie wieloetapowe walki, w których na zmianę będziemy atakować kolejne punkty kontrolne, a następnie bronić ich przed falami wrogów. Razem z postępem otrzymamy dodatkowe zasoby, które będzie można użyć na dobranie nowych jednostek, wzmocnienie tych już zakupionych oraz na rozbudowanie naszej obrony.
W gameplayu ponownie widzimy walkę sił Khorne’a oraz Kislevu. Wielkość starcia rośnie z kolejnymi falami wojsk demonów. Tryb ten jest całkowitą nowością zarówno w trylogii Warhammera od Creative Assembly, jak i w całej serii Total War.
Produkcja będzie wieńczyć trylogię gier z serii Total War, które mają miejsce w świecie Warhammera. Pozwoli ona posiadaczom wszystkich trzech produkcji na połączenie ich w jedną wielką kampanie. Z nowych stronnictw, jakie pojawią się w grze, wiemy już o Kislevie i demonach Khorne’a, ale twórcy wspomnieli również wyznawców pozostałych trzech bóstw chaosu oraz ludzi z Kataju. Póki co nie znamy daty premiery, ale według strony produktu na platformie Steam ma ona pojawić się jeszcze w 2021 roku.
Michał Kaźmirczak