Garść nowych informacji o Total War: Warhammer III

Otrzymaliśmy kolejną pokaźną dawkę informacji na temat Total War: Warhammer III. Twórcy opublikowali zwiastun, solidną porcję gameplayu oraz zaprezentowali całkiem nowy tryb rozgrywki.

14 maja 2021
Na skróty
  • Creative Assembly opublikowało nowe materiały związane z Total War: Warhammer III.
  • Możemy zobaczyć trailer oraz gameplay.
  • Twórcy zaprezentowali całkiem nowy tryb rozgrywki w serii Total War.

Podczas trwającego prawie pół godziny materiału dotyczącego gry Total War: Warhammer III otrzymaliśmy nowy zwiastun, dużą porcję gameplayu, który zaprezentował całkiem nowy tryb rozgrywki, oraz całą masę komentarzy twórców.

Nowy trailer Total War: Warhammer III

Sam zwiastun mogliśmy obejrzeć już dzień wcześniej. Prezentuje on atak kultystów oraz demonów boga krwi Khorne’a na ziemie Kislevu. Jest w nim również starcie obu armii. Całość utrzymuje klimat, jaki będziemy mogli czuć w kampanii obu stronnictw.

Gameplay z nowym trybem rozgrywki

Dużym zaskoczeniem jest całkiem nowy tryb, jaki zaprezentowany został w rozgrywce z gry Total War: Warhammer III. W jego ramach będziemy prowadzić długie wieloetapowe walki, w których na zmianę będziemy atakować kolejne punkty kontrolne, a następnie bronić ich przed falami wrogów. Razem z postępem otrzymamy dodatkowe zasoby, które będzie można użyć na dobranie nowych jednostek, wzmocnienie tych już zakupionych oraz na rozbudowanie naszej obrony.

W gameplayu ponownie widzimy walkę sił Khorne’a oraz Kislevu. Wielkość starcia rośnie z kolejnymi falami wojsk demonów. Tryb ten jest całkowitą nowością zarówno w trylogii Warhammera od Creative Assembly, jak i w całej serii Total War.

Co wiemy o Total War: Warhammer III?

Produkcja będzie wieńczyć trylogię gier z serii Total War, które mają miejsce w świecie Warhammera. Pozwoli ona posiadaczom wszystkich trzech produkcji na połączenie ich w jedną wielką kampanie. Z nowych stronnictw, jakie pojawią się w grze, wiemy już o Kislevie i demonach Khorne’a, ale twórcy wspomnieli również wyznawców pozostałych trzech bóstw chaosu oraz ludzi z Kataju. Póki co nie znamy daty premiery, ale według strony produktu na platformie Steam ma ona pojawić się jeszcze w 2021 roku.

Michał Kaźmirczak

Gamer od 5 roku życia. Gra we wszystko od F1, przez jRPG po strategię. Z wykształcenia marketingowiec, z pasji dziennikarz i mistrz w sesjach papierowych RPG.
UWaga! Gorące informacje!