Kolaboracja EA i Marvela – doczekamy się przynajmniej trzech przygodowych gier akcji!

1 listopada 2022,
11:00
Amira El Berrah

Nie wiemy jeszcze kiedy, ale będziemy mogli doświadczyć historii bohaterów z Universum Marvela nie tylko w filmach, ale również grając w gry. Electronics Arts i Marvel postanowili nawiązać współpracę, co pozwoli nam jeszcze bardziej zagłębić się w świat uwielbianych przez nas superbohaterów (a może też i złoczyńców?).

Iron Man

Electronics Arts i Marvel Entertainment zawierają współpracę. Nowa przygodowa gra wideo Iron Man, która jest obecnie na etapie opracowywania w Motive Studio w Montrealu, jest dopiero początkiem kolaboracji.

Iron Man
Marvel

Jak to będzie doświadczyć choć na chwilę prawdziwego geniuszu Iron Mana?

Iron Man ma zawierać oryginalną narrację nawiązującą właśnie do tego, co jest najlepsze w tym tytule, czyli charyzmy i twórczego geniuszu, ale i również złożoności charakteru Tony’ego Starka, co ma pokazać nam jak by to było wcielić się w Iron Mana. Na tym bohaterze jednak się nie skończy.

EA ogłosiło, że we współpracy razem z Marvelem planowane jest zawarcie umowy na co najmniej trzy nowe, przygodowe gry akcji, które mają być dostępne na konsole i PC. Wszystkie tytuły będą osadzone w uniwersum Marvela, a każdy będzie osobną, oryginalną historią z komiksowego uniwersum. Electronics Arts i Marvel Entertainment sami nie mogą doczekać się wyników wspólnej współpracy.

“Z niecierpliwością czekamy na to, aby powitać Marvela w rodzinie twórców EA i wiemy, że ta współpraca dostarczy naszym graczom wyjątkowych wrażeń. Nie możemy się doczekać tego, aby zobaczyć reakcje graczy, gdy wskoczą w strój Iron Mana i zaczną doświadczać niezwykłych rzeczy z których jest znany ten superbohater.”

Laura Miele, COO w EA

“W Marvelu staramy się znaleźć najlepsze w swojej klasie zespoły, które mogą zabrać nasze postacie na heroiczne wyprawy w sposób, jakiego wcześniej nie było i kolaboracja z Electronics Arts pomoże nam to osiągnąć.”

Jay Ong, Wiceprezes wykonawczy w Marvel Games

Nie zostaliśmy jeszcze poinformowani, na jakich postaciach twórcy planują skupić się w dalszej współpracy, jednak na pewno jest na co czekać. Fani z pewnością będą ciekawi, jak twórcy zrealizują pierwszy projekt – Iron Man jest idealną postacią, aby wzbudzić emocje i zainteresowanie.