City of Ghosts – zapowiedź DLC do Cloudpunka

Cyberpunkowe klimaty znajdziemy nie tylko w rodzimym Cyberpunku 2077. Trafimy na nie także w mniejszych produkcjach, takich jak Cloudpunk, który niedługo otrzyma pokaźne DLC.

31 marca 2021
Na skróty
  • Właśnie ogłoszono „DLC rozmiaru sequela” do gry Cloudpunk.
  • Pokierujemy w nim przeplatającymi się losami dwóch postaci.
  • W dodatku pojawią się nowe lokacje, tajemnice oraz bohaterowie.

Premiera Cloudpunka miała miejsce niecały rok temu. Gra zabierała nas do inspirowanego Łowcą Androidów świata w klimacie neo-noir, gdzie towarzyszyliśmy Ranii, bohaterce pracującej jako kurierka i trafiającej przy okazji na dość nietypowe postacie. Okazuje się jednak, iż nasze przygody w futurystycznym świecie jeszcze się nie skończyły. Twórcy Cloudpunka ze studia ION LANDS zapowiedzieli właśnie, że już niedługo będziemy mieli okazję poznać dalsze losy niektórych postaci i sekrety skrywane w świecie gry. Wszystko to (i jeszcze więcej) pojawi się w DLC o tytule City of Ghosts.

Co znajdzie się w City of Ghosts?

W nadchodzącym dodatku do gry powrócimy do miasta Nivalis, wcielając się w dwie różne postacie. Pierwszą z nich będzie znana nam już z podstawki Rania, która po raz kolejny pakuje się w kłopoty i ma więcej wrogów niż przyjaciół. Druga to Hayse, hazardzista mający zaledwie jedną noc na spłacenie wszystkich swoich długów. Ich losy będą przeplatać się przez całą fabułę City of Ghosts, a sami bohaterowie zaprezentują zarówno stare, jak i nowe spojrzenie na Nivalis. Od gracza zależeć będzie, jak zakończą się ich historie, bo podejmowane przez nas wybory wpłyną na zakończenie dodatku.

Lokacja z City of Ghosts
Lokacja z nadchodzącego DLC. Źródło: Steam

Trzeba tutaj nadmienić, że dodatek ten jest dość nietypowy pod pewnymi względami. Mamy do czynienia z DLC wielkością przekraczającą podstawową wersję gry i bardziej przypominającą rozmiar sequela (sami twórcy używają określenia sequel-sized DLC). A skoro uznaliśmy już, że dodatek ma potencjał kontynuacji, to nikogo nie zdziwią nowe postacie, lokacje i sekrety, które się w nim pojawią.

Data premiery City of Ghosts nie została jeszcze podana. Czekając na jej premierę, możemy jednak ograć podstawową wersję gry, która z okazji ogłoszenia dodatku znajduje się właśnie na przecenie na Steamie.

Dorota Żak

Absolwentka UJ, nałogowo ogląda filmy, żeby utrzymać status filmoznawcy. W wolnym czasie można znaleźć ją z książką i koniecznie z kubkiem dobrej herbaty pod ręką. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!