Chieftronic SteelPower, czyli modularne budżetówki

Chyba nikomu nie trzeba przedstawiać marki Chieftec, w końcu ów producent jest z nami już od bardzo dawna. Mniej znaną nazwą może być natomiast linia produktów wspomnianego przedsiębiorstwa, która celuje w jednostki dla graczy. Tajwańczycy zdecydowali o przedstawieniu kolejnej rodziny zasilaczy pod nazwą SteelPower, cechującą się modularnym okablowaniem oraz przystępną ceną zakupu.

12 sierpnia 2021
Na skróty
  • Chieftronic, czyli gamingowa marka znanej firmy Chieftec, oferuje budżetową linię z modularnym okablowaniem.
  • Na pokładzie konstrukcji nie zabrakło japońskich kondensatorów oraz modułu konwersji DC-DC.
  • Najwyższy model z rodziny SteelPower ma oferować równe 750 W na linii +12 V.

W ofercie ma pojawić się kilka urządzeń różniących się przede wszystkim mocą. Odnajdziemy zatem konstrukcje 550-, 650- oraz 750-watowe, którym nie zabrakło certyfikatu sprawności w postaci 80+ Bronze.

Chieftronic SteelPower – specyfikacja techniczna

Chieftronic SteelPower to konstrukcje opracowane w standardzie ATX, na pokładzie których odnajdziemy między innymi japońskie kondensatory, moduły konwersji DC-DC, liczne zabezpieczenia oraz solidną pojedynczą linię +12 V. Wymiary produktów to: 140 × 150 × 86 mm, a waga zamyka się na 1,7 kg. Zasilacz o mocy 550 W zapewni aż 546 watów na linii +12 V, 650-watowa konstrukcja to z kolei 648 W, a najmocniejszy z rodziny jest w stanie dostarczyć równe 750 watów.

Zasilacz SteelPower wraz z pudełkiem

Sprawność omawianej serii ma wynosić 88%, co jedynie potwierdza jakość wykonania renomowanej marki. Wracając do zabezpieczeń, Chieftec wyposażył swoją budżetową linię w: OCP, OPP, OTP, OVP, SCP, SIP oraz UVP. Trzeba zatem przyznać, iż tajwański producent oferuje całkiem sporo jak na tańsze urządzenia.

Chieftronic SteelPower – informacje dodatkowe

Za schłodzenie komponentów umieszczonych wewnątrz zasilaczy odpowiedzialny jest 120-milimetrowy wentylator z łożyskiem FDB. Niestety na chwilę publikacji nie wiemy nic więcej na temat śmigła. Producent jak zawsze twierdzi, iż są to ciche konstrukcje, jednak bez przybliżonej specyfikacji ciężko jest cokolwiek zweryfikować.

Miejsce na okablowanie zasilacza SteelPower

Jeśli chodzi o przewody, które oczywiście potencjalny nabywca może odpiąć, to są nimi czarne płaskie wiązki. Liczba oraz rodzaj dostępnych złącz jest uzależniona od modelu. Niestety nie wiemy również nic więcej na temat cen oprócz deklaracji, iż mają być przystępne. Premiera tytułowej linii jest planowana na wrzesień 2021.

Krystian Ławniczak

Wielki fan tematyki hardware, który w szczególności uwielbia wszystko, co wiąże się z overclockingiem i chłodzeniem. Wolną chwilę lubi poświęcić dobrej książce, a w sytuacji najwyższej wagi nie odmawia pomocy z wadliwym sprzętem. Oprócz obcowania z komponentami lubi rozwijać się także w innych dziedzinach iT i wbrew pozorom, siłownia nie jest mu obcym miejscem.
UWaga! Gorące informacje!