fbpx

Redfall otrzymał ostatnią aktualizację. Wprowadzono wcześniej zapowiadane funkcje i zmiany

31 maja 2024,
08:00
Arek Grabowski
Lokacja z Redfall

Arkane Austin, studio odpowiedzialne za Redfall, zostało zamknięte na początku miesiąca. Mimo to gra otrzymała ostatnią aktualizację, która była już wcześniej zapowiadana. Bethesda potwierdziła także, że nie będzie kolejnych łatek, plany dotyczące DLC również zostały anulowane. Szczegółowy opis aktualizacji udostępniono na blogu twórców.

Bethesda ogłosiła również, że update jest dostępny za pośrednictwem Twittera. Do najważniejszych nowości należy tryb offline, opcja pauzowania rozgrywki, odnowiony system Neighborhood i Gniazd, kolejny poziom trudności, a także wsparcie dla DLSS3. Oprócz tego twórcy zadbali o nowe bronie czy potyczki.

Jak dużo zmian wprowadza ostatnia aktualizacja do Redfall?

Przebudowanie systemu dzielnic dodaje nowe drzewko umiejętności Safehouse. Można je rozwijać przez zapełnianie paska Community Standing, a to robimy odblokowując kryjówki czy wykonując misje dla społeczności, zabijając Underbossów i ratując cywilów. Wprowadzono tu szereg wzmocnień oraz premii.

System Gniazd urozmaicono natomiast o Starsze Gniazda. Są one skoncentrowane na bossach i będą sporym wyzwaniem. Tam znajdziemy specjalnie zmodyfikowane silniejsze wampiry. Po pokonaniu takiego Gniazda otrzymujemy Odłamki Serca, które oznaczają czasowe korzyści.

Redfall oczywiście nie otrzyma już dalszego wsparcia. Studio Arkane Austin zostaje zamknięte na dobre. Najpewniej nie zobaczymy przez dłuższy czas również tego konkretnego IP.