Zapowiedź i debiut portu Baldur’s Gate: Dark Alliance

Zapowiedziany został port gry z 2001 roku – Baldur’s Gate: Dark Alliance. Już jutro zadebiutuje ona na Playstation 4 i 5, Xbox One i Series X oraz na Nintendo Switch.

6 maja 2021
Na skróty
  • Ogłoszony został port gry Baldur’s Gate: Dark Alliance.
  • Zostanie on wydany już jutro.
  • Pojawi się na Playstation 4 i 5, Xbox One i Series X oraz na Nintendo Switch.

Firma Interplay ogłosiła wydanie remastera spin-offu klasycznych RPG-ów serii Baldur’s Gate – gry o podtytule Dark Alliance. Jest to hack’n’slash wydany domyślnie na PS2 w 2001 roku, ale z czasem trafił także na GameCube’a, pierwszego Xboxa i GameBoy Advance.

Gdzie trafi nowy port gry Baldur’s Gate: Dark Alliance?

Nowy port gry ma być dostępny na PlayStation 4 i 5, Xbox One oraz Series X, a także na Switchu. Co ciekawe, gra ma zadebiutować już jutro, czyli zaledwie jeden dzień po oficjalnym ogłoszeniu! Z czasem ma podobno trafić również na PC.

Nie jest to pełny remaster ani remake. Gra została po prostu przeportowana na nowe konsole. Dodano obsługę 4K, jednak poza tym do samej produkcji nie zostały wprowadzone żadne znaczące zmiany. Będzie ona w takiej samej formie, jak pierwotne wydanie. Co ważne, będzie też zawierać funkcję kooperacji tak, jak oryginał.

Baldur’s Gate: Dark Alliance i Dungeons & Dragons: Dark Alliance to dwie różne gry?

Co dość mylące, port gry Baldur’s Gate: Dark Alliance nie jest jedyną grą o tym tytule wychodzącą w najbliższym czasie. Na czerwiec tego roku zapowiedziana jest też gra Dungeons & Dragons: Dark Alliance, która również czerpie licencję od firmy Wizards of the Coast. Różne są jednak gatunki gier – wychodząca w przyszłym miesiącu produkcja jest trzecioosobowym RPG akcji. Wydanie w praktycznie jednym czasie dwóch gier o takim samym podtytule może mocno namieszać fanom tych produkcji.

Michał Kaźmirczak

Gamer od 5 roku życia. Gra we wszystko od F1, przez jRPG po strategię. Z wykształcenia marketingowiec, z pasji dziennikarz i mistrz w sesjach papierowych RPG.
UWaga! Gorące informacje!