fbpx

Casey Hudson znany z Mass Effecta pracuje nad nową grą science fiction

22 marca 2022,
20:30
Dorota Żak

Casey Hudson i Humanoid Studios przygotowują nowy projekt. Powstająca gra ma zaliczać się do kategorii science fiction, ale na chwilę obecną nie ujawniono zbyt wielu szczegółów na jej temat.

Grafika koncepcyjna od Humanoid Studios

W 2020 roku Casey Hudson zakończył pracę w BioWare, gdzie zasłynął przede wszystkim ze współtworzenia trylogii Mass Effect, kosmicznej opowieści o losach komandora Sheparda, której nie trzeba chyba szczegółowo opisywać. Kolejnym krokiem w karierze Hudsona stało się utworzenie Humanoid Studios, przygotowującego właśnie swoją pierwszą grę.

Nowe science fiction od Caseya Hudsona i Humanoid Studios

Wspomniane studio może już pochwalić się własną stroną internetową. Pojawiły się na niej pierwsze informacje dotyczące jego planów na przyszłość oraz aktualnie tworzonej produkcji. Na tym etapie są one dość oszczędne. Jak przeczytamy w krótkim opisie: „Nasz aktualny projekt to przeznaczona na wiele platform gra AAA, która skupi się na narracji opartej na postaciach w zupełnie nowym uniwersum science fiction”.

Oprócz tego Humanoid Studios dzieli się wizją firmy, mającą wpływ na to, jakie gry chce tworzyć. Opiera się ona na czterech filarach:

  • Przyszłość rozrywki jest interaktywna;
  • Najbardziej wciągająca rozrywka obejmuje światy, postacie i opowiadanie historii;
  • Innowacyjne narzędzia i technologie odblokowują interaktywność, która wydaje się magiczna;
  • Ludzie wykonują najlepszą pracę twórczą, gdy czują się bezpieczni i wspierani.

Bezpośrednio wynika z tego misja firmy, czyli „dostarczanie magicznych, interaktywnych opowieści poprzez łączenie utalentowanych twórców z potężnymi narzędziami w bezpiecznym i wspierającym środowisku”. Wszystko napawa optymizmem i zapowiada powstawanie kreatywnych projektów. Na razie nie podano informacji, czy widoczne na stronie studia grafiki koncepcyjne związane są bezpośrednio z powstającą grą, ale nie można tego wykluczyć.

Grafika koncepcyjna od Humanoid Studios
Źródło: Humanoid Studios

Warto także wspomnieć, że Humanoid Studios nadal jest niewielką firmą, która stale się rozwija i poszukuje nowych pracowników. Aktualne oferty pracy można znaleźć na oficjalnej stronie studia.