Nadal będzie brakować PlayStation 5. Sony potwierdza niedobór części

Jeśli czekacie na PlayStation 5 to możecie jeszcze poczekać. Co prawda Sony zabezpieczyło elementy na kolejne 18 milionów konsol, ale to tylko szklanka w morzu zapotrzebowania.

12 maja 2022

Niedawno nasz redakcyjny kolega Mateusz informował was, że piąta generacja konsoli od Sony sprzedała się w prawie 20 milionach egzemplarzy. To nie jest zły wynik, ale jeśli ciągle polujecie na swój egzemplarz to nie mam najlepszej wiadomości.

Ciągły niedobór części do PlayStation 5

Chociaż ilość sprzedanych konsoli można liczyć w milionach, to niestety znalezienie ich na sklepowej półce dalej jest sporym wyzwaniem. Sony szacuje, że do kwietnia 2023 sprzeda kolejne 18 milionów urządzeń, ale bez bicia przyznaje się, że problemy z pozyskaniem części w dalszym ciągu występują.

Pad do PlayStation 5 leżący na konsoli.
PlayStation 5

Hiroki Totoki, który jest odpowiedzialny za finanse Sony poinformował, że firma zabezpieczyła elementy na złożenie kolejnych 18 milionów konsol, ale jest świadomy, że to i tak nie zaspokoi popytu. Sony zdaje sobie sprawę, że choćby nie wiadomo jak się starało, jego podaż nie sprosta zapotrzebowaniu, ale trudno je winić. Z pustego to i Salomon nie naleje, a cała branża technologiczna, od pralek aż po samochody, narzeka na podobne problemy z dostępnością części elektronicznych. Przez ten fakt w wielu sklepach na terenie Stanów Zjednoczonych PlayStation 5 dalej jest sprzedawane po wyższej cenie niż sugerowane 500$. Pozostaje mieć nadzieję, że ten „kryzys” elektroniczny w końcu ustanie i producenci będą mogli pracować pełną parą.

Bartosz Sobolewski

Niby z Torunia, ale nie stary piernik. Fan czarnego humoru i gier komputerowych, które pozwalają oderwać się od szarości rzeczywistości. Napędza go czarna kawa na przemian z energetykami. Dzielnie aktualizuje newsroom, a czasem uraczy was ciekawostkami o mechanikach gier albo sławnych osobach.
UWaga! Gorące informacje!