fbpx

Capcom ogłosił nową aktualizację dla posiadaczy Monster Hunter Rise: Sunbreak

7 czerwca 2023,
20:20
Amira El Berrah

Capcom ogłosił aktualizację dla Monster Hunter Rise: Sunbreak. Dodatek w ramach free Title Update 6 otrzyma między innymi nowe zadania eventowe, a gracze będą mogli zmierzyć się z potężnym przeciwnikiem – Potwornym Malenzo.

Bohaterka Monster Hunter Rise: Sunbreak

Capcom ogłosił, że 8 czerwca zostanie wydana ostatnia aktualizacja dla posiadaczy dodatku Sunbreak do gry Monster Hunter Rise. Tytuł debiutował prawie rok temu i przyniósł wiele nowej zawartości i emocji fanom gry. Ta oczekiwana aktualizacja, free Title Update 6 (Ver. 16), wprowadzi nowego potężnego przeciwnika na platformy Nintendo Switch i Steam.

Początkowo planowano zakończenie historii dodatku Sunbreak wraz z poprzednią aktualizacją (Ver. 15), która miała zawierać epicką walkę z Amatsu, starożytnym smokiem. Jednak Capcom zaskoczył graczy dodatkowym wyzwaniem. Firma ujawniła nowe funkcje, które postanowiła włączyć do gry, aby jeszcze bardziej wzbogacić rozgrywkę.

Co nowego znajdzie się w Monster Hunter Rise: Sunbreak w ramach aktualizacji?

Posiadacze dodatku Sunbreak staną teraz przed ostatnim, niezwykle trudnym zadaniem. W ramach aktualizacji będą mieli okazję stoczyć pojedynek z Potwornym Malzeno, który zakończy historię Monster Hunter Rise: Sunbreak i ujawni więcej informacji na temat jego związku z Królestwem.

Ta emocjonująca walka zostanie dodatkowo utrudniona, ponieważ w porównaniu do swojej poprzedniej wersji Malzeno dostanie nowe umiejętności. Potyczka będzie dostępna dla doświadczonych łowców o mistrzowskiej randze 10 i wyższych. W nagrodę za pokonanie Potwornego Malzeno gracz otrzymają materiały potrzebne do tworzenia nowych broni i zbroi.

Wraz z Potwornym Malzeno aktualizacja wprowadza także ulepszenia zbroi, oferując kolejne sloty na dodatki oraz kilka dekoracji. Dostaniemy również nowe zadania eventowe, które będą dostępne do 27 lipca 2023 r. Oferują one różnorodne nagrody, w tym kolejne warianty warstw zbroi, które pozwolą graczom dostosować swój wygląd do własnych preferencji.

Pomimo kończącej się oferty płatnych DLC dla tytułu, Capcom zapowiedział wprowadzenie tematycznych paczek DLC w ramach free Title Update 6. Zawarte w nich będą wcześniej już wydane i przystępne cenowo DLC. Aktualizacja do Monster Hunter Rise: Sunbreak będzie dostępna na platformach Switch i Steam już jutro, 8 czerwca. Natomiast dla posiadaczy Xboxa, PlayStation i Windowsa, którzy mieli dostęp do dodatku Sunbreak od końca kwietnia, Capcom wyda kompletną zawartość aktualizacji Ver. 14, 15 i 16 w jednym pobraniu 24 sierpnia tego roku.