fbpx

Capcom i Niantic łączą siły. Powstaje Monster Hunter Now

18 kwietnia 2023,
12:41
Mateusz Skowron
Walka z potworami na ulicach miasta

Capcom i studio Niantic, które jest odpowiedzialne za produkcję Pokemon Go, współpracują nad stworzeniem nowej gry mobilnej opartej na uniwersum Monster Hunter. Nowe dzieło zostało zatytułowane Monster Hunter Now i ma oferować znane z pierwowzoru polowania, tym razem dostępne w formie kieszonkowej. Podobnie jak w grze Pokemon Go, Monster Hunter Now wykorzystuje technologię rozszerzonej rzeczywistości, aby zachęcić graczy do eksploracji otoczenia.

Gracze w Monster Hunter Now wcielą się w rolę myśliwych

Użytkownicy będą mieli okazję wcielić się w rolę myśliwych i zapolować na potwory, grasujące po ich osiedlu. Gra pozwoli także stworzyć drużyny wraz z przyjaciółmi, by wspólnie pokonywać czyhające na śmiałków wyzwania. Twórcy zaplanowali premierę Monster Hunter Now na wrzesień 2023 roku, ale zamknięte testy rozpoczną się już 25 kwietnia tego roku. Aby wziąć udział w testach, wystarczy zarejestrować się na oficjalnej stronie gry.

Monster Hunter Now nie jest jedyną grą z serii, która została przewidziana na urządzenia mobilne – listopadzie Capcom ogłosił także, że nawiązuje współpracę z TiMi Studio. Więcej informacji na temat produkcji możemy się spodziewać zapewne po zakończonej becie.