fbpx

The Wolf Among Us 2 dostaje pierwszy zwiastun i datę premiery

Wyczekiwana kontynuacja jednej z najbardziej lubianych gier studia Telltale Games wreszcie doczekała się pierwszej zapowiedzi. The Wolf Among Us 2 zadebiutuje w przyszłym roku.

Na skróty
  • Akcja The Wolf Among Us 2 będzie rozgrywać się pół roku po wydarzeniach z jedynki.
  • Gra powstanie na silniku Unreal Engine 4.
  • Premiera odbędzie się w 2023 roku.

Pierwsza część The Wolf Among Us to rok 2013. Tytuł został przyjęty bardzo dobrze i wiele osób liczyło na szybki powrót do Fabletown, aby śledzić dalsze losy jego mieszkańców. Musieliśmy na to poczekać niemal 10 lat, ale na szczęście projekt nie wylądował w koszu. Ostatecznie wydanie The Wolf Among 2 zostało przypieczętowane pierwszym zwiastunem. Premiery gry możemy spodziewać się w 2023 roku. Trafi ona na PC (na Epic Games Store), PlayStation 4 i 5 oraz Xboxa One i Series X/S.

Powrót Bigby’ego w The Wolf Among Us 2

Akcja kontynuacji będzie toczyć się sześć miesięcy po wydarzeniach z jedynki. Znów wcielimy się w Bigby’go, który został zawieszony w obowiązkach szeryfa, sprzecza się ze Śnieżką na temat tego, jak powinny być rozwiązywane problemy, i chodzi na terapię mającą pomóc mu w samokontroli i panowaniu nad gniewem. Obu kluczowym postaciom po raz kolejny użyczą głosów Adam Harrington i Erin Yvette.

Tak jak w przypadku innych gier od Telltale, tak i tutaj całość zostanie podzielona na epizody. Nowością jest za to zmiana silnika, na którym powstaje produkcja – The Wolf Among Us 2 wykorzysta Unreal Engine 4.