fbpx

Byli deweloperzy CD Projekt Red tworzą nowe studio oraz zapowiadają innowacyjny projekt

31 maja 2023,
19:23
Amira El Berrah

Byli deweloperzy CD Projekt Red, w tym Mateusz Kanik, reżyser Cyberpunka 2077, ogłosili powstanie nowego studia gier w Warszawie o nazwie Blank. Firma ma w planach promowanie równowagi między pracą a życiem prywatnym.

Zdjęcie członków Blank

Zespół byłych deweloperów CD Projekt Red ogłosił powstanie nowego studia gier o nazwie Blank. Studio zlokalizowane w Warszawie skupi się na tworzeniu innowacyjnych projektów, które mają wprowadzić świeżość i unikalność w przemyśle gier.

Głównym celem studia jest oddawanie projektu w ręce całego zespołu, w przeciwieństwie do podejścia, w którym kreatywność jednostki decyduje o wszystkim. W Blank kładziony jest również duży nacisk na równowagę między pracą a życiem prywatnym, aby uniknąć kultury crunchu, która często występuje w branży gier. Zespół ma zamiar skupić się na tworzeniu gier wysokiej jakości, które wyróżniają dobrze rozwiniętą fabułą, dbałością o szczegóły oraz stawiają na emocje.

Dzięki Blank chcemy zbudować przestrzeń, w której możemy uhonorować nasze historie, ale także bawić się, być otwartymi na nowe branżowe inspiracje i kreatywnie współpracować. Wystartowaliśmy już z nowym projektem i nie możemy się doczekać, aby podzielić się nim z graczami i tworzyć go z nowymi członkami zespołu.

Blank

Kto tworzy studio Blank?

Blank zostało założone przez Mateusza Kanika, który był reżyserem Cyberpunka 2077 oraz współreżyserem Wiedźmina 3. Wraz z nim współpracują Jędrzej Mróz i Marcin Jefimow, którzy pełnili funkcję producentów wykonawczych przy obydwu seriach. Po wieloletniej pracy w coraz bardziej konserwatywnej branży twórcy studia Blank postanowili stworzyć projekty, które odzwierciedlają ich kreatywność i wartość.

Do zespołu należą również doświadczeni deweloperzy tacy jak Michał Dobrowolski, który pełni funkcję dyrektora kreatywnego, Artur Ganszyniec jako reżyser fabularny oraz Grzegorz Przybyś jako dyrektor artystyczny. Aktualnie studio liczy 10 członków, ale planuje zwiększyć zatrudnienie do około 60 osób, aby wesprzeć rozwój jeszcze nieujawnionego projektu. Nowa produkcja ma na celu przyciągnąć graczy oraz zaskoczyć ich kolejnymi pomysłami i inspiracjami.

Debiutancka gra Blank ma być osadzona w postapokaliptycznym świecie. Resztę informacji studio trzyma na razie w tajemnicy, jednak twórcy podzielili się jednym obrazkiem koncepcyjnym.

Grafika z debiutanckiego projektu Blank
Blank