fbpx

Cuphead – oficjalne spolszczenie gry jest już dostępne

Cuphead, czyli wydana dwa lata temu produkcja studia MDHR, dostała oficjalne spolszczenie i jest już dostępna w naszym rodzimym języku. Tytuł pomimo upływu czasu nadal nie traci na popularności, a twórcy nie przestają jej rozwijać, czego najlepszym dowodem jest aktualizacja gry do wersji 1.2.

Cuphead to platformówka, która swoją premierę zaliczyła 29 września 2017 roku na komputerach osobistych klasy PC oraz konsolach Xbox One. Tytuł zaledwie w dwa tygodnie od premiery sprzedał się w milionie egzemplarzy, stając się ogromnym sukcesem studia deweloperskiego MDHR. Podczas gali rozdania nagród The Game Awards 2017 produkcja została uhonorowana statuetkami w kategoriach: najlepsza gra niezależna, najlepszy kierunek artystyczny i najlepszy debiut wśród gier niezależnych.

Produkcja zyskała rozgłos ponownie dzięki niedawnej premierze na konsoli Nintendo Switch. Wersja gry na kolejny sprzęt to jednak nie wszystko, co StudioMDHR przygotowało na 2019 rok. Aktualizacja 1.2 wprowadza do gry aż 11 języków, w tym polski oraz możliwość wybrania singleplayerowej gry Mugmanem – bratem Cupheada, który do tej pory dostępny był tylko w trybie multi.

Scena z animacji, na której Cuphead gotuje

Oficjalne spolszczenie Cuphead to nie koniec nowości

Darmowa aktualizacja wprowadziła także w pełni animowane przerywniki filmowe, a Cuphead i Mugman dostali nowe intra, które zobaczyć możemy przed rozpoczęciem walki. Poniżej znajdziecie wideo prezentujące większość zawartości, która trafiła do gry przy okazji ostatniego update’u.

Czy jesteście gotowi zmierzyć się po raz kolejny z grą, która wycisnęła tony potu i łez z graczy, aby sprawdzić jakie zmiany w rozgrywce zostały wprowadzone? Nie pękajcie, nie będzie tak źle!