Peaky Blinders – zwiastun finałowego sezonu

Po pięciu sezonach opowieści o Tommym Shelbym i jego rodzinie nadchodzi czas na domykanie wątków. Bohaterowie serialu Peaky Blinders pojawili się właśnie na zwiastunie finału serialu.

3 stycznia 2022
Na skróty
  • Serial Peaky Blinders otrzymał zwiastun szóstego sezonu.
  • Dokładna data premiery nie jest znana, ale mowa o początku roku 2022.
  • Twórca serialu, Steven Knight, planuje także związany z nim film pełnometrażowy.

Już wkrótce czeka nas domknięcie historii gangsterów z Birmingham prowadzonych przez Tommy’ego Shelby’ego. Finałowy sezon Peaky Blinders będzie kontynuował wątki z poprzednich odcinków i przedstawi dalsze losy występujących w nich postaci. Tak jak wcześniej, zapowiada się to niezwykle klimatycznie, co można zobaczyć na najnowszym zwiastunie.

Ostatni sezon Peaky Blinders – co jeszcze wiemy?

Choć pojawił się już zwiastun szóstego sezonu serialu, dokładna data premiery nadal jest nieznana. Wiadomo jedynie, że kolejne odcinki (prawdopodobnie w liczbie sześciu) Peaky Blinders obejrzymy na początku 2022 roku. Początkowo, według założeń twórcy serialu, Stevena Knighta, mieliśmy otrzymać jeszcze jeden sezon, jednak zmieniło się to nieco z powodu pandemii Covida-19. Mimo to Knight nadal planuje zakończyć historię Tommy’ego Shelby’ego i jego rodziny filmem pełnometrażowym, jak wspomniał w zeszłym roku w wypowiedzi dla portalu Deadline.

Nie tylko pandemia wpłynęła na zakończenie Peaky Blinders. W kwietniu zeszłego roku, przed rozpoczęciem zdjęć do ostatniego sezonu, zmarła Helen McCrory, wcielająca się w Polly Gray, jedną z najważniejszych postaci serialu. Z tego powodu nie zobaczymy jej w kolejnych odcinkach. Do swoich ról powróci natomiast dotychczasowa obsada, której członków długo można by wymieniać, zaczynając od Cilliana Murphy’ego, Paula Andersona czy Toma Hardy’ego. W serialu pojawi się także zupełnie nowa postać odgrywana przez Stephena Grahama.

Dorota Żak

Skończyła UJ zanim UJ skończył z nią, nałogowo ogląda filmy, a potem o nich opowiada. W wolnym czasie siedzi gdzieś z kubkiem dobrej herbaty. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!