Broken Roads otrzymało nowy zwiastun. Postapokaliptyczne RPG z kangurami zadebiutuje w 2023 roku

O grze Broken Roads mogliśmy usłyszeć już w zeszłym roku, kiedy to Team17 oficjalnie podjęło się roli jej wydawcy. Od tego czasu sytuacja produkcji zdążyła się dynamicznie rozwinąć, a jej kolejny wydawca – Versus Evil – podzielił się z nami niedawno nowym zwiastunem, przedstawiającym świeży materiał z izometrycznego RPG-a pełnego akcji, dialogów, a także australijskiej fauny.

19 sierpnia 2022
Na skróty
  • Broken Roads – izometryczny RPG osadzony w postapokaliptycznej Australii – otrzymało nowy zwiastun.
  • Debiutancki projekt studia Drop Bear Bytes wyróżni się przede wszystkim rozwiniętą mechaniką dialogów oraz moralności.
  • Produkcja zadebiutuje w 2023 roku na pecetach oraz konsolach PS4 i Xbox One, a także na Nintendo Switch. Tytuł pojawi się również na tegorocznych targach gamescom.

Na kanale YouTube wydawcy Versus Evil pojawił się nowy zwiastun postapokaliptycznego RPG-a Broken Roads. W krótkim materiale przedstawione zostały najważniejsze fragmenty rozgrywki, czyli oparta na kompasie moralnym mechanika dialogów oraz walka w systemie turowym. W pokazie gry towarzyszy nam również narrator, a w tle usłyszeć możemy pasujący do apokaliptycznych pustkowi motyw muzyczny.

Broken Roads – izometryczne RPG dla fanów klasyki

Studio Drop Bear Bytes opisuje swoje najnowsze dzieło jako tytuł idealnie wpasowujący się w gusta fanów klasycznych RPG–ów, takich jak Baldur’s Gate, Planescape: Torment, czy Disco Elysium. Broken Roads zaoferuje nam przede wszystkim rozbudowaną historię, rozgrywającą się na terenie postapokaliptycznej Australii. W naszej przygodzie nie napotkamy jednak elementów fantastycznych, nie powinniśmy więc spodziewać się konfrontacji ze zmutowanymi hybrydami kangurów i pająków.

Zamiast tego, na naszej drodze stanie masa wyborów, do podjęcia których wykorzystamy rozwinięty system kompasu moralnego, składającego się z czterech głównych kierunków: nihilizmu, makiawelizmu, humanitaryzmu oraz utylitaryzmu. Każda z podjętych przez nas decyzji będzie miała ostatecznie odbicie w charakterze naszej postaci, a co za tym idzie, tym jak będzie postrzegana przez otaczający ją świat.

Przykładowy dialog z gry Broken Roads
Źródło: Steam

W grze nie zabraknie również elementów walki, w których wspomoże nas nasza drużyna składająca się z maksymalnie pięciu postaci. Same starcia przeprowadzimy w systemie turowym, opierać się one będą więc głównie na założeniach taktycznych, a nie zręcznościowych.

Broken Roads z premierą dopiero w 2023 roku

Debiutanckie dzieło Drop Bear Bytes miało trafić na rynek już w 2022 roku, plany te uległy jednak zmianie wraz z pojawieniem się nowego wydawcy – Versus Evil. Aktualnie gra planowo zadebiutować ma w 2023 roku na pecetach oraz konsolach PS4 i Xbox One, a także Nintendo Switch. Co ciekawe, niektórzy z graczy będą mieli okazję ograć Broken Roads już tym roku, tytuł wraz z jego twórcami pojawi się bowiem na odbywających się w dniach 24 – 28 sierpnia targach gamescom.

UWaga! Gorące informacje!