fbpx

Ubisoft Plus otrzyma stopnie subskrypcji? Tak sugeruje ankieta GOG

9 stycznia 2023,
14:00
Jacek Kowal

Doczekamy się różnych stopni Ubisoft Plus? Jeden z użytkowników Reddita znalazł ciekawe wskazówki w ankiecie udostępnionej przez GOG.

Ubisoft - Logo platformy

Ubisoft Plus (lub jak wolicie Ubisoft+) pojawił się w 2019 jako Uplay+. Jest to usługa, która pozwala graczom uzyskać dostęp do pełnej kolekcji gier Ubisoftu, czyli takich franczyz jak Far Cry, Assassin’s Creed i Rainbow Six. Z początku była ona dostepna jedynie na PC, ale w ciągu ostatnich kilku lat trafiła również na inne platformy

Obecnie coraz więcej firm posiadających platformy gamingowe wprowadza stopniowane poziomy płatności. Możemy wydawać mniej lub więcej i otrzymywać adekwatny dostęp do zawartości biblioteki. Jeżeli ankieta GOG się nie myli, to niedługo i Ubisoft może wprowadzić podobne praktyki. Całość została odkryta przez jednego z użytkowników Reddita.

Jakie poziomy subskrypcji może wprowadzić Ubisoft+?

Na Reddicie pojawił się post, który sugeruje jakie poziomy subskrypcji mogą pojawić się na platformie Ubisoftu. Wśród nich znajdziemy Ubisoft Plus Gold, Ubisoft Plus Ultimate i Ubisoft Plus Deluxe.

Nie byłoby to zaskoczeniem, ponieważ nie tak dawno podobnie postąpiło Electronic Arts, tworząc Origin Access Premier, który był droższy, ale dawał nam znacznie więcej korzyści. Jeżeli chodzi o zawartość pakietów, to wydaje się ona dość logiczna:

  • Ubisoft Plus Gold: dostęp do całego katalogu gier.
  • Ubisoft Plus Ultimate: dostęp do całego katalogu gier i nowych tytułów w dniu premiery.
  • Ubisoft Plus Deluxe: dostęp do całego katalogu gier i nowych tytułów w dniu premiery, a dodatkowo zawartości ekskluzywnej i (może) zniżki w sklepie.

To oczywiście są tylko spekulacje, a nie potwierdzone informacje. Mimo to, patrząc na konkurencję, Ubisoft popełniłby spory błąd, nie tworząc takich pakietów. W końcu bój o klienta na rynku gier bywa dość zażarty. Jak tylko firma wyda oficjalne oświadczenie, to na pewno was poinformujemy.